Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Діяльність Карпачової зацікавила Єврокомісію.

28 квітня, 2007 р.

    У Секретаріаті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини побувала група експертів Європейської комісії проти расизму і нетерпимості (ЕСRI), яка здійснює моніторинг у рамках підготовки третьої доповіді щодо дотримання Україною основних прав і свобод людини. Відбувся взаємозацікавлений обмін думками гостей з фахівцями офісу українського Омбудсмана. Про це повідомили в прес-службі Уповноваженого ВР України з прав людини.
    
    Експерти Єврокомісії Балдер Кріст’енсон, Летіф Хайсеноф і Аліна Юсанасе цікавилися діяльністю Омбудсмана України по здійсненню парламентського контролю за дотриманням конституційних прав і свобод людини. Під час зустрічі обговорювалися проблеми дискримінації, забезпечення прав національних меншин, а також іноземців, які шукають притулку, біженців, трудових мігрантів. Йшлося про протидію антисемітизму, ксенофобії, проявам расизму.
    
    Радник Уповноваженого з прав людини Анатолій Задвірний проінформував гостей про діяльність інституту українського Омбудсмана, звернувши увагу на те, що рекомендації Уповноваженого щодо відновлення порушених прав, висловлені в щорічних доповідях, стають правомірними після ухвалення відповідних постанов Верховної Ради України і рішень Кабінету Міністрів. Йшлося також про співпрацю Уповноваженого з Державним комітетом України у справах національностей і релігій, численними громадськими організаціями і об'єднаннями національних меншин, зокрема циганами, єврейськими, кримсько-татарськими і іншими, в які об'єдналися понад два мільйони наших співвітчизників.
    
    Наголошувалося, що протягом двох останніх років до Уповноваженого з прав людини надійшло понад 900 звернень від іноземців з 50 країн світу і осіб без громадянства, які частіше за все піднімають проблеми отримання громадянства України, легалізації перебування, отримання статусу біженця в Україні, соціального захисту та пенсійного забезпечення, а також посягань на свободу і особисту недоторканність. З візначених питань Омбудсман постійно ініціює перевірки, звертається до відповідних державних органів і установ, заявникам надаються грунтовні роз'яснення.
    
    За наслідками спеціального представлення Уповноваженого Президенту України серед інших важливих міжнародних документів Україною ратифікована Європейська конвенція про правовий статус робітників -мігрантів 1977 року. Черговим етапом, на думку Ніни Карпачової, має стати ратифікація Міжнародної конвенції про захист прав всіх робітників-мігрантів та членів їх сімей 1990 року. Вже підготовлено відповідне подання Омбудсмана на ім'я Президента України.
    
    Конструктивний діалог Уповноваженого з Єврокомісією продовжується і у сфері створення в нашій країні мультикультурної шкільної освіти на кращих євростандартах. Ніна Карпачова вважає рекомендації Єврокомісії ефективним інструментом подальшої гуманізації навчально-виховного процесу в школах України.
    
    
    
    Джерело:Інститут Міжнародної Інформації.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю