Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Діяльність Карпачової зацікавила Єврокомісію.

28 квітня, 2007 р.

    У Секретаріаті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини побувала група експертів Європейської комісії проти расизму і нетерпимості (ЕСRI), яка здійснює моніторинг у рамках підготовки третьої доповіді щодо дотримання Україною основних прав і свобод людини. Відбувся взаємозацікавлений обмін думками гостей з фахівцями офісу українського Омбудсмана. Про це повідомили в прес-службі Уповноваженого ВР України з прав людини.
    
    Експерти Єврокомісії Балдер Кріст’енсон, Летіф Хайсеноф і Аліна Юсанасе цікавилися діяльністю Омбудсмана України по здійсненню парламентського контролю за дотриманням конституційних прав і свобод людини. Під час зустрічі обговорювалися проблеми дискримінації, забезпечення прав національних меншин, а також іноземців, які шукають притулку, біженців, трудових мігрантів. Йшлося про протидію антисемітизму, ксенофобії, проявам расизму.
    
    Радник Уповноваженого з прав людини Анатолій Задвірний проінформував гостей про діяльність інституту українського Омбудсмана, звернувши увагу на те, що рекомендації Уповноваженого щодо відновлення порушених прав, висловлені в щорічних доповідях, стають правомірними після ухвалення відповідних постанов Верховної Ради України і рішень Кабінету Міністрів. Йшлося також про співпрацю Уповноваженого з Державним комітетом України у справах національностей і релігій, численними громадськими організаціями і об'єднаннями національних меншин, зокрема циганами, єврейськими, кримсько-татарськими і іншими, в які об'єдналися понад два мільйони наших співвітчизників.
    
    Наголошувалося, що протягом двох останніх років до Уповноваженого з прав людини надійшло понад 900 звернень від іноземців з 50 країн світу і осіб без громадянства, які частіше за все піднімають проблеми отримання громадянства України, легалізації перебування, отримання статусу біженця в Україні, соціального захисту та пенсійного забезпечення, а також посягань на свободу і особисту недоторканність. З візначених питань Омбудсман постійно ініціює перевірки, звертається до відповідних державних органів і установ, заявникам надаються грунтовні роз'яснення.
    
    За наслідками спеціального представлення Уповноваженого Президенту України серед інших важливих міжнародних документів Україною ратифікована Європейська конвенція про правовий статус робітників -мігрантів 1977 року. Черговим етапом, на думку Ніни Карпачової, має стати ратифікація Міжнародної конвенції про захист прав всіх робітників-мігрантів та членів їх сімей 1990 року. Вже підготовлено відповідне подання Омбудсмана на ім'я Президента України.
    
    Конструктивний діалог Уповноваженого з Єврокомісією продовжується і у сфері створення в нашій країні мультикультурної шкільної освіти на кращих євростандартах. Ніна Карпачова вважає рекомендації Єврокомісії ефективним інструментом подальшої гуманізації навчально-виховного процесу в школах України.
    
    
    
    Джерело:Інститут Міжнародної Інформації.


Чи порушуються державою права людини під час дії карантину?
Так
Ні
Це є необхідністю