Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


У Києві презентовано міжнародну Конвенцію з прав інвалідів.

7 травня, 2007 р.

    3-го травня в Києві було презентовано міжнародну Конвенцію з прав інвалідів, яку було схвалено 13 грудня 2006 року Генеральною Асамблеєю ООН, а 30 березня 2007 року вона стала відкритою для підписання і ратифікації усіх зацікавлених в ній країн.
    
    Як повідомив на прес-конференції в УНІАН заступник голови парламентського комітету у справах пенсіонерів, ветеранів і інвалідів, голова Національної асамблеї інвалідів України Валерій СУШКЕВИЧ, цей документ став узагальнюючим і спрямованим на захист прав людей з різними формами фізичних можливостей, яких сьогодні на планеті налічується майже 650 мільйонів і їхні права досі не були закріплені в єдиному міжнародно-правовому документі.
    
    За його словами, Конвенція складається із 50 статей, спрямованих на забезпечення права на працю, охорону здоров я, доступу до правосуддя, особистої недоторканності, свободи пересування, повну участь в житті суспільства тощо.
    
    Як зазначив В.СУШКЕВИЧ, на сьогодні Конвенцію підписали представники 81 країни світу, із пострадянських країн - лише Вірменія, Литва і Молдова.
    
    Говорячи про дії України в цьому напрямку, В.СУШКЕВИЧ висловив сумнів, що наша країна зможе досить скоро приєднатися до Конвенції. "Я прогнозую непростий шлях для підписання Конвенції Україною", - сказав він, додавши, що головною проблемою тому є те, що українське законодавство стосовно інвалідів "системно не виконується", а захист їхніх прав відбувається "непослідовно і несистемно". У зв’язку з чим В.СУШКЕВИЧ повідомив, що він звернувся до Президента, щоб той сприяв визнанню Конвенції і її ратифікації, враховуючи в тому числі і те, що Рада Європи і Європарламент проголосили 2007 рік "Європейським роком рівних можливостей для всіх".
    джерело: unian.net


Чи порушуються державою права людини під час дії карантину?
Так
Ні
Це є необхідністю