Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Свобода слова в Україні випередила Росію і Грузію.

7 травня, 2007 р.

    Україна знаходиться на 112 місці в традиційному рейтингу свободи слова у світі, який опублікувала правозахисна організація "Freedom House".
    
    У доповіді оцінювалася ситуація, що склалася в 195 країнах світу, повідомляє Ліга з посиланням на "The Washington Profile".
    
    Усі країни були розділені на 3 групи - з "вільними", "частково вільними" і "невільними" засобами масової інформації.
    
    Так, у 74 державах ЗМІ визнані цілком вільними, у 58-ми - частково вільними, у 63-х - невільними. Таким чином, відповідно до дослідження, 18% жителів Землі живуть у країнах з вільною пресою, 39% - з частково вільною і 43% - невільною.
    
    Найкраща ситуація в цій сфері, за версією "Freedom House", існує у Фінляндії й Ісландії. Місця з 2-го по 9-е посіли Бельгія, Данія, Норвегія, Швеція, Люксембург, Швейцарія, Андорра, Нідерланди, Нова Зеландія і Ліхтенштейн.
    
    За даними "The Washington Profile", США розділили 17-е місце з Естонією, що одержала найвищу оцінку серед пострадянських держав. Литва - на 29-му місці, Латвія - на 31-му (ЗМІ цих трьох країн віднесені до категорії "вільних").
    
    "Частково вільні" Україна, Грузія - на 120 місці. Інші пострадянські держави мають "невільну" пресу.
    
    Серед цих країн Вірменія - на 142-му місці в загальному заліку, Молдова - на 144-му, Киргизстан - на 147-му, Азербайджан разом з Росією на 164-му, Казахстан і Таджикистан - на 166-му, Білорусія - на 186-му, Узбекистан - на 189-му, Туркменістан - на 191-му.
    
    Свобода преси в Туркменістану перевершує тільки свободу, що існує в Північній Кореї. Лідерами "антирейтингу" також є Мьянма (Бірма), Куба і Лівія.
    
    Відповідно до звіту, Німеччина займає в рейтингу 16-е місце, Великобританія - 31-е, Франція - 39-е, Польща - 46-е, Ізраїль - 61-е, Туреччина - 105-е, Саудівська Аравія - 178-е, Китай і Іран - 181-е.
    
    "Freedom House" також відзначає різке погіршення ситуації з вільними ЗМІ за останні 5 років у країнах Латинської Америки і республіках колишнього Радянського Союзу.
    джерело: www.pravda.com.ua


Чи порушуються державою права людини під час дії карантину?
Так
Ні
Це є необхідністю