Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


У Середній Азії "дефіцит прав людини".

8 травня, 2007 р.

    Як повідомляє Бі-бі-сі, ООН назвала розстріл демонстрації "різаниною" і вимагає незалежного розслідування; Ташкент заявляє про набагато менше число загиблих - 187 чоловік, - і наполягає, що в їхній загибелі винні заколотники-ісламісти. За підсумками візиту Л.Арбур заявила, що дотриманню прав людини в регіоні заважає слабість судової влади й відсутність умов для розвитку інститутів цивільного суспільства.
    Національні правозахисні організації, за її словами, десь зовсім відсутні, а десь не є незалежними. Воля преси часто неповна. "У вас по всьому регіоні в різному ступені є дефіцит тих прав, які я вважаю основними для демократії", - відзначила Л.Арбур.
    Вона торкнулася ситуації в Узбекистані й зокрема згадала правозахисниць, що опинилися у в'язниці Уміду Ніязову й Гульбанор Тураєву. У.Ніязову на минулому тижні присудили до семи років тюремного ув'язнення за контрабанду, незаконний перехід кордону й поширення інформації, що загрожує громадському порядку, а Г.Тураєву посадили на шість років тижнем раніше.
    Як заявила Л.Арбур, ситуація, що сталася з ними, "викликає крайнє занепокоєння для всіх суб'єктів громадського суспільства, що реалізують свою свободу слова". Разом з тим, вона сказала, що сам факт, що візит відбувся, вселяє деякий оптимізм. Вона оголосила, що Керування Верховного комісара ООН по правах людини відкриє в регіоні свій офіс, імовірно в киргизькій столиці Бішкеку.
    "Я одержала винятково прихильний відгук на наше побажання відкрити регіональне представництво, що мені представляється дуже підбадьорюючим. У цілому діагноз більше підбадьорюючий, чим здавалося спочатку", - відзначила Л.Арбур.
    джерело: liga.net


Чи порушуються державою права людини під час дії карантину?
Так
Ні
Це є необхідністю