Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


У Середній Азії "дефіцит прав людини".

8 травня, 2007 р.

    Як повідомляє Бі-бі-сі, ООН назвала розстріл демонстрації "різаниною" і вимагає незалежного розслідування; Ташкент заявляє про набагато менше число загиблих - 187 чоловік, - і наполягає, що в їхній загибелі винні заколотники-ісламісти. За підсумками візиту Л.Арбур заявила, що дотриманню прав людини в регіоні заважає слабість судової влади й відсутність умов для розвитку інститутів цивільного суспільства.
    Національні правозахисні організації, за її словами, десь зовсім відсутні, а десь не є незалежними. Воля преси часто неповна. "У вас по всьому регіоні в різному ступені є дефіцит тих прав, які я вважаю основними для демократії", - відзначила Л.Арбур.
    Вона торкнулася ситуації в Узбекистані й зокрема згадала правозахисниць, що опинилися у в'язниці Уміду Ніязову й Гульбанор Тураєву. У.Ніязову на минулому тижні присудили до семи років тюремного ув'язнення за контрабанду, незаконний перехід кордону й поширення інформації, що загрожує громадському порядку, а Г.Тураєву посадили на шість років тижнем раніше.
    Як заявила Л.Арбур, ситуація, що сталася з ними, "викликає крайнє занепокоєння для всіх суб'єктів громадського суспільства, що реалізують свою свободу слова". Разом з тим, вона сказала, що сам факт, що візит відбувся, вселяє деякий оптимізм. Вона оголосила, що Керування Верховного комісара ООН по правах людини відкриє в регіоні свій офіс, імовірно в киргизькій столиці Бішкеку.
    "Я одержала винятково прихильний відгук на наше побажання відкрити регіональне представництво, що мені представляється дуже підбадьорюючим. У цілому діагноз більше підбадьорюючий, чим здавалося спочатку", - відзначила Л.Арбур.
    джерело: liga.net


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю