Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Рада ООН з прав людини готує звіт щодо ситуації в Україні з правом на свободу поглядів та їх вільне висловлення

16 травня, 2007 р.

    Рада ООН з прав людини готує звіт, який буде представлено Організації Об‘єднаних Націй, щодо ситуації в Україні з правом на свободу поглядів та їх вільне висловлення.
    
    Про це йшлося у ході зустрічі Спеціального доповідача Ради ООН з прав людини Амбеї Лігабо з заступником Міністра юстиції України Валерією Лутковською, що відбулася 16 травня в українському Мін‘юсті в рамках офіційного візиту А.Лігабо до України.
    
    Спеціальний доповідач цікавився низкою запитань, що ляжуть в основу звіту по Україні.
    
    У ході зустрічі з Амбеї Лігабо заступник Міністра юстиції Валерія Лутковська, зокрема, спростувала інформацію щодо розповсюдження на сьогодні в українських засобах масової інформації так званих „темників”. За словами заступника Міністра юстиції, подібні факти мали місце лише протягом 2004 року.
    
    Разом з тим, зазначила вона, офіційно факт існування „темників” ніколи не був підтверджений, а жоден редактор вітчизняного ЗМІ так офіційно і не пояснив, звідки такі „темники” надходять. Не зафіксовано також жодного судового позову щодо нав‘язування редакціям вказівок, що і як писати, при тому, що законодавство надає журналістам право оскаржувати та не підкорятися таким вказівкам.
    
    Валерія Лутковська також назвала застарілою інформацію щодо непомірних штрафних санкцій, що начебто накладаються судами на українських журналістів. Заступник Міністра юстиції підтвердила, що подібна ситуація мала місце на початку 2000-х років. Проте зміни в законодавстві, якими, зокрема, було визначено поняття „цензури” та встановлене таке поняття як „оціночне судження”, докорінним чином змінили ситуацію.
    
    Валерія Лутковська також поінформувала спецдоповідача ООН про нову редакцію Закону „Про інформацію”, що вже пройшла низку обговорень, в тому числі на рівні міжнародних експертів, і яка, після затвердження Верховною Радою, має серйозним чином змінити ситуацію в Україні щодо прав на поширення та на доступ до інформації. За словами заступника Міністра, на сьогодні проект закону остаточно доробляється з урахуванням зауважень ОБСЄ та Ради Європи.
    
    У ході зустрічі були також обговорені питання національного законодавства у сфері заохочення та захисту прав на свободу поглядів та їх вільне висловлення; щодо реалізації права на доступ на інформації тощо.
    Джерело:Українська Гельсинська спілка з прав людини.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю