Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Результати візиту спеціального доповідача ООН з питань захисту права на свободу думки.

17 травня, 2007 р.

    Спеціальний доповідач ООН з питань захисту та поширення права на свободу думки та її вираження пан Амбеї ЛІГАБО (Ambeyi LIGABO) перебуває з візитом в Україні з 14 по 19 травня 2007.
    
    На запрошення Уряду України пан ЛІГАБО зустрінеться з високими посадовцями, правозахисниками, представниками неурядових організацій та журналістами для того, щоб обговорити ситуацію зі свободою слова в Україні. Прес-конференція за результатами візиту відбудеться 18 травня, о 10:00.
    
    Учасники: пан Амбеї ЛІГАБО, Спеціальний доповідач ООН з питань захисту та поширення права на свободу думки та її вираження; пан Алан СКУРБАТИ, Радник з питань захисту прав людини Представництва ООН в Україні.
    
    Дата/час: початок прес-конференції о 10:00, 18 травня 2007 року у Представництві ООН в Україні (Кловський узвіз, 1).
    
    Акредитація преси до 17:00, 17 травня 2007 за телефонами 254-00-35, 253-93-63, 8067 927 6038. Контактна особа: Вероніка ВАЩЕНКО, спеціаліст із зв’язків з громадськістю, Представництво ООН в Україні.
    
    Мандат Спеціального доповідача з питань захисту та поширення права на свободу думки та її вираження було започатковано резолюцією 1993/45 Комісії ООН з прав людини та підтримано рішенням Ради ООН з захисту прав людини 1/102.
    
    Пан Амбеї ЛІГАБО (Кенія) був призначений на посаду Спеціального доповідача з питань захисту та поширення права на свободу думки та її вираження у вересні 2002 року. До того пан ЛІГАБО працював у Міністерстві закордонних справ Кенії та був відомим у країні журналістом та письменником.
    
    Наразі, при Комісії з прав людини існує більше 40 тематичних мандатів, виконуючи які кожний спеціальний доповідач та спеціальний представник ООН має справу з найгострішими проблемами у сфері порушення прав людини (наприклад, насилля проти жінок, тортури, незаконні вироки, расизм, зневага до прав та свобод людини). Існують близько 15 спеціальних доповідачів, які розслідують справи пов’язані з захистом прав людини у межах однієї країни. Усі ці експерти не отримують платні від ООН та зазвичай працюють у науковій або інших сферах.
    
    Візити до країн є важливим компонентом діяльності Спеціального доповідача, що допомагають ретельно вивчити ситуації щодо стану захисту свободи слова в країні, а також запропонувати заходи для поліпшення ситуацій.
    
    Для успішної реалізації свого мандату пан ЛІГАБО має намір провести зустрічі з представниками влади, громадського сектору, профспілок, українськими та міжнародними журналістами, а також особами, які мають бажання обговорити зі Спеціальним доповідачем проблеми, які стосуються реалізації права на свободу переконань в Україні, в тому числі випадки дискримінації проти людей, які працюють у сфері інформації.
    
    За результатами візиту до України Спеціальний доповідач пан ЛІГАБО представить свій звіт та рекомендації на сесії Ради ООН з прав людини.
    
    
    Джерело : Представництво ООН в Україні


Чи порушуються державою права людини під час дії карантину?
Так
Ні
Це є необхідністю