Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Результати візиту спеціального доповідача ООН з питань захисту права на свободу думки.

17 травня, 2007 р.

    Спеціальний доповідач ООН з питань захисту та поширення права на свободу думки та її вираження пан Амбеї ЛІГАБО (Ambeyi LIGABO) перебуває з візитом в Україні з 14 по 19 травня 2007.
    
    На запрошення Уряду України пан ЛІГАБО зустрінеться з високими посадовцями, правозахисниками, представниками неурядових організацій та журналістами для того, щоб обговорити ситуацію зі свободою слова в Україні. Прес-конференція за результатами візиту відбудеться 18 травня, о 10:00.
    
    Учасники: пан Амбеї ЛІГАБО, Спеціальний доповідач ООН з питань захисту та поширення права на свободу думки та її вираження; пан Алан СКУРБАТИ, Радник з питань захисту прав людини Представництва ООН в Україні.
    
    Дата/час: початок прес-конференції о 10:00, 18 травня 2007 року у Представництві ООН в Україні (Кловський узвіз, 1).
    
    Акредитація преси до 17:00, 17 травня 2007 за телефонами 254-00-35, 253-93-63, 8067 927 6038. Контактна особа: Вероніка ВАЩЕНКО, спеціаліст із зв’язків з громадськістю, Представництво ООН в Україні.
    
    Мандат Спеціального доповідача з питань захисту та поширення права на свободу думки та її вираження було започатковано резолюцією 1993/45 Комісії ООН з прав людини та підтримано рішенням Ради ООН з захисту прав людини 1/102.
    
    Пан Амбеї ЛІГАБО (Кенія) був призначений на посаду Спеціального доповідача з питань захисту та поширення права на свободу думки та її вираження у вересні 2002 року. До того пан ЛІГАБО працював у Міністерстві закордонних справ Кенії та був відомим у країні журналістом та письменником.
    
    Наразі, при Комісії з прав людини існує більше 40 тематичних мандатів, виконуючи які кожний спеціальний доповідач та спеціальний представник ООН має справу з найгострішими проблемами у сфері порушення прав людини (наприклад, насилля проти жінок, тортури, незаконні вироки, расизм, зневага до прав та свобод людини). Існують близько 15 спеціальних доповідачів, які розслідують справи пов’язані з захистом прав людини у межах однієї країни. Усі ці експерти не отримують платні від ООН та зазвичай працюють у науковій або інших сферах.
    
    Візити до країн є важливим компонентом діяльності Спеціального доповідача, що допомагають ретельно вивчити ситуації щодо стану захисту свободи слова в країні, а також запропонувати заходи для поліпшення ситуацій.
    
    Для успішної реалізації свого мандату пан ЛІГАБО має намір провести зустрічі з представниками влади, громадського сектору, профспілок, українськими та міжнародними журналістами, а також особами, які мають бажання обговорити зі Спеціальним доповідачем проблеми, які стосуються реалізації права на свободу переконань в Україні, в тому числі випадки дискримінації проти людей, які працюють у сфері інформації.
    
    За результатами візиту до України Спеціальний доповідач пан ЛІГАБО представить свій звіт та рекомендації на сесії Ради ООН з прав людини.
    
    
    Джерело : Представництво ООН в Україні


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю