Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Дані опитування: понад 50% громадян України вважають, що корупція – це «прийнятний шлях вирішення питань».

23 травня, 2007 р.

    Учора Посол США в Україні Вільям Тейлор та Перший віце-прем’єр-міністр України Микола Азаров та Перший заступник Глави Секретаріату Президента України Іван Васюник - взяли участь у відкритті програми, яка має залучити громадянське суспільство до зниження корупції.
    
    Ця програма здійснюється за підтримки Уряду України, за фінансування Уряду США – останній сприяє її реалізації в рамках Порогової програми американської державної корпорації «Виклики тисячоліття» (Millennium Challenge Corporation – МСС), яка розрахована на два роки та має на меті знизити обсяги корупції у державному секторі України. Центральною подією цього заходу стала презентація результатів всеукраїнського дослідження стану корупції в Україні, так як його сприймають і як його оцінюють українці. Пан Микола Азаров та пан Іван Васюник є співголовами Ради з питань реалізації Порогової програми корпорації «Виклики тисячоліття» в Україні.
    
    «Це незалежне дослідження щодо сприйняття корупції в Україні було проведене для того, щоб краще усвідомити, як громадяни України оцінюють це явище, і визначити, де воно ховається. Для громадянського суспільства та ЗМІ, ці об’єктивні, надійні дані зможуть стати базовими показниками при висвітленні проблеми корупції та боротьбі з нею», - зауважив Посол США в Україні Вільям Тейлор.
    
    От кілька з основних результатів дослідження:
    
    • 67% громадян України, які за останній рік мали справу з державними посадовцями, повідомляють, що були прямо задіяні у тих чи інших випадках корупції. 26% повідомили, що протягом останнього року давали хабарі.
    • На запитання, де саме вони давали хабарі, респонденти визначили як найбільш корумповані установи вищі навчальні заходи, медичні заклади, правоохоронні структури, органи регулювання та перевірок підприємницької діяльності.
    • На думку переважної більшості громадян (77%), з 2004 р. рівень корупції в Україні залишився сталим або збільшився. Понад дві третини гадають, що влада на всіх рівнях робить недостатньо зусиль для боротьби з корупцією.
    • Більше половини громадян (52%) вважають, що у більшості випадків корупція – це виправданий шлях вирішення питань. Ця точка зору більш розповсюджена серед молодших вікових груп, аніж серед громадян старшого віку. Серед позитивних результатів, у 2007 році, порівняно з 1998 роком, на 25% менше українців вважають, що для досягнення тих чи інших цілей необхідно застосовувати корупційні дії.
    
    
    • Найчастіше від корумпованих посадовців потерпають молоді, заможні та освічені громадяни; хоча вони є потерпілими, але часто-густо самі з готовністю ініціюють процес дачі хабара. Третина громадян сьогодні висловлює готовність захистити свої права у спілкуванні з корумпованими посадовцями. Видається, що переважно на це готові ті, хто найчастіше потерпає від корумпованих чиновників – громадяни молодшого віку, які мають більші статки та вищий рівень освіти.
    • За даними опитування, рівень хабарництва в Україні є майже таким, як у сусідніх державах (26%), але порівняно до сусідів, громадяни України набагато менше вірять у те, що влада має політичну волю до ефективних дій проти корупції
    • На думку громадян, за останні 10 років обсяги корупції у державних органах стабільно та суттєво зростали. При цьому, фактичні обсяги хабарництва збільшилися: у 1997 р., 19% опитаних повідомляли про те, що їм довелося сплачувати хабарі; у 2007 р. цей показник складає 26%. За останнє десятиріччя, відчутно зросло хабарництво у таких сферах, як медицина, правоохоронна діяльність, житлові послуги, митниця, судова система, прокуратура та система освіти. За той же період, сплата хабарів зменшилася у таких галузях, як податкова служба, ДАІ та служба соціального забезпечення.
    
    Саме опитування має подвійну мету – визначити базові показники, на основі яких можливо буде протягом наступних двох років оцінювати результативність Порогової програми МСС, а також окреслити характеристики тих громадських правозахисних груп, які найвірогідніше можуть долучитися до протидії корупції.
    
    Жодна антикорупційна ініціатива влади, тим більше програма МСС, яка ставить перед собою високі завдання, не може бути успішною без участі громадян. Відповідно, під час презентації даних опитування було повідомлено про надання організаціям громадянського суспільства перших 39 грантів малого розміру. Ці організації протидіятимуть корупції шляхом спостережних і правозахисних ініціатив, а також заходів у сфері громадської просвіти, які здійснюватимуться по всій території України. Протягом наступних півтора років, до цих першопрохідців мають долучитися ще багато громадських організацій та працівників ЗМІ.
    
    Повний звіт про результати опитування доступний українською та англійською мовами на сайті www.pace.org.ua.
    
    За період з 1992 р., з метою сприяння процесам розвитку демократії, реструктуризації економіки та реформування соціального сектору, USAID надало технічну і гуманітарну допомогу Україні на загальну суму 1,6 млрд. доларів. Додаткову інформацію про цю та інші програми USAID в Україні Ви можете отримати у Відділі координації програм за телефоном (044) 537-46-00.
    
    Вибірка громадян, які взяли участь у опитуванні, налічувала 10580 респондентів з усіх областей України та АР Крим. Опитування провадилося з 21 лютого по 21 березня ц.р. Вибірка є репрезентативною для дорослого населення (18 років чи старше) загалом по Україні, а також по кожній з областей, АР Крим та м. Київ. Теоретична похибка вибірки не перевищує 1% загалом по Україні та 5% по кожній з областей, АР Крим та м. Київ (без врахування дизайн-ефекту).
    
    Ініціатором опитування був проект «Сприяння активній участі громадян у протидії корупції в Україні», який запроваджується організацією «Менеджмент Системз Інтернешнл» у співпраці з українськими структурами. Проект здійснюється за підтримки американської державної корпорації «Виклики тисячоліття» та працює під управлінням Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Він розрахований на два роки та має забезпечити підтримку діяльності громадських організацій з метою захисту прав громадян і відслідковування випадків корупції у основних сферах, де здійснюються антикорупційні заходи – в першу чергу, у тих, які були визначені українською владою. Опитування було проведене Київським міжнародним інститутом соціології спільно з організацією «Менеджмент Системз Інтернешнл».
    
    
    Джерело : Проект PACE / MSI


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю