Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Міжнародна Амністія про тортури в Україні.

24 травня, 2007 р.

    Україна депортує біженців на можливі тортури і систематично катує у власних в’язницях, вважають міжнародні правозахисники.
    
    Міжнародна Амністія оприлюднила нову доповідь стану з дотриманням прав людини у світі і зокрема в Україні.
    
    Зокрема занепокоєння викликає епідемія туберкульозу в українських в’язницях. Україна займає 8 місце з поширення туберкульозу в Євразії. Попри звернення ООН до уряду України із закликом гарантувати права людини при позбавленні волі, хворим на туберкульоз не надають умов з огляду на хворобу. В одному випадку 20 хворих в’язнів утримувалися у шестимісній камері.
    
    Міжнародна Амністія відзначає, що у квітні 2006 року МВС наказало при затриманні підозрюваних повідомляти їм про їхні права, але пізніше так і не надіслало інструкції міліціонерам, як саме це слід робити. У вересні 2006 року Україна ратифікувала протокол угоди ООН проти тортур, але з 6 випадків звинувачень міліції у тортурах, лише у двох випадках відбулося слідство.
    
    У лютому 2006 року Україна видала властям Узбекистану 11 біженців, як розшуковувалися за подіями в Андижані, де узбекські війська розстріляли масову демонстрацію. Тоді загинули сотні людей, і доля депортованих з України біженців невідома. Таким чином, на думку Міжнародної Амністії Україна порушила міжнародні стандарти, оскільки позбавила права на апеляцію біженців, які отримали цей статус в Україні легально.
    
    Справа Георгія Гонгадзе в Україні залишається не розслідуваною. Попри арешт трьох підозрюваних у скоєнні вбивства, Рада Європи висловила розчарування через відсутність прогресу в розслідуванні замовників вбивства. Міжнародна Амністія зауважує, що мати Георгія висловила недовіру суду і припинила відвідувати засідання.
    
    Міжнародна Амністія також зазначає, що у регіонах України відбуваються поодинокі випадки антисемітських та расистських образ. При цьому цитується, що за підрахунками союзу Рад євреїв колишнього Радянського Союзу в Україні мали місце 6 антисемітських нападів і 18 актів вандалізму синагог.
    
    Європейський Центр з прав Рома закликав уряд України забезпечити циганів в Україні документами, оскільки без паспортів вони позбавлені прав на освіту, охорону здоров’я та забезпечення житлом.
    джерело: www.bbc.co.uk


Чи порушуються державою права людини під час дії карантину?
Так
Ні
Це є необхідністю