Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Ефективне застосування законодавства для захисту прав потерпілих від насильства в сім’ї.

11 червня, 2007 р.

    Протягом травня 2007 року Західноукраїнський центр “Жіночі перспективи” провів навчання для понад 250 дільничних інспекторів міліції Львівської області. Тема навчання – “Ефективне застосування законодавства для захисту прав потерпілих від насильства в сім’ї”.
    
    Навчання проводилося в рамках проекту “Вивчення та впровадження міжнародних стандартів прав людини при вирішенні проблеми насильства в сім’ї в Україні”, підтриманого Делегацією Європейської Комісії в Україні.
    
    Під час навчання було розглянуто:
    • Законодавство України про попередження насильства в сім’ї - основні положення Закону України “Про попередження насильства в сім’ї”, “Інструкції щодо порядку взаємодії управлінь (відділів) у справах сім’ї та молоді, служб у справах неповнолітніх, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та органів внутрішніх справ з питань здійснення заходів з попередження насильства в сім’ї” та обов’язки і повноваження органів внутрішніх справ за цими нормативними актами.
    • Проблема насильства в сім’ї – психологічні аспекти проблеми та особливості реагування потерпілих, розповсюдженість проблеми, найбільш поширені форми насильства в сім’ї, “віктимна” поведінка, проблеми, безпосередньо пов’язані з насильством в сім’ї – розірвання шлюбу, поділ житла, виселення правопорушника, визначення місця проживання дітей.
    • Застосування кримінального законодавства у випадках насильства в сім’ї - аналіз злочинів, пов’язаних із вчиненням насильства в сім’ї, щодо яких міліція порушує кримінальні справи, проводить дізнання та досудове слідство.
    • Проблеми застосування законодавства України про насильство в сім’ї – реагування правоохоронних органів, проблеми складання процесуальних документів та їх використання потерпілими у судових справах пов’язаних з насильством в сім’ї, судова практика по притягненню до відповідальності за ст..173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення та ст..125 Кримінального кодексу України.
    • Правова та психологічна допомога потерпілим від насильства в сім’ї, яку надають громадські організації Львівщини та можливості взаємодії громадських організації з органами внутрішніх справ.
    
    Учасники активно обговорювали свій досвід у справах з насильства в сім’ї, звертали увагу на складність реагування та надання допомоги потерпілим у таких справах, пов’язану з особливостями проблеми, існуючими стереотипами, емоційно-психологічним станом потерпілих. Жваву дискусію учасників викликало обговорення питань застосування кримінального законодавства у випадках насильства в сім’ї, учасники обговорювали практичну неможливість порушення кримінальних справ за ст.126 ч.2 КК України через відсутність практики порушення кримінальних справ за цей злочин у випадках насильства в сім’ї.
    
    Джерело: Західноукраїнський центр “Жіночі перспективи”.


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати