Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Ефективне застосування законодавства для захисту прав потерпілих від насильства в сім’ї.

11 червня, 2007 р.

    Протягом травня 2007 року Західноукраїнський центр “Жіночі перспективи” провів навчання для понад 250 дільничних інспекторів міліції Львівської області. Тема навчання – “Ефективне застосування законодавства для захисту прав потерпілих від насильства в сім’ї”.
    
    Навчання проводилося в рамках проекту “Вивчення та впровадження міжнародних стандартів прав людини при вирішенні проблеми насильства в сім’ї в Україні”, підтриманого Делегацією Європейської Комісії в Україні.
    
    Під час навчання було розглянуто:
    • Законодавство України про попередження насильства в сім’ї - основні положення Закону України “Про попередження насильства в сім’ї”, “Інструкції щодо порядку взаємодії управлінь (відділів) у справах сім’ї та молоді, служб у справах неповнолітніх, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та органів внутрішніх справ з питань здійснення заходів з попередження насильства в сім’ї” та обов’язки і повноваження органів внутрішніх справ за цими нормативними актами.
    • Проблема насильства в сім’ї – психологічні аспекти проблеми та особливості реагування потерпілих, розповсюдженість проблеми, найбільш поширені форми насильства в сім’ї, “віктимна” поведінка, проблеми, безпосередньо пов’язані з насильством в сім’ї – розірвання шлюбу, поділ житла, виселення правопорушника, визначення місця проживання дітей.
    • Застосування кримінального законодавства у випадках насильства в сім’ї - аналіз злочинів, пов’язаних із вчиненням насильства в сім’ї, щодо яких міліція порушує кримінальні справи, проводить дізнання та досудове слідство.
    • Проблеми застосування законодавства України про насильство в сім’ї – реагування правоохоронних органів, проблеми складання процесуальних документів та їх використання потерпілими у судових справах пов’язаних з насильством в сім’ї, судова практика по притягненню до відповідальності за ст..173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення та ст..125 Кримінального кодексу України.
    • Правова та психологічна допомога потерпілим від насильства в сім’ї, яку надають громадські організації Львівщини та можливості взаємодії громадських організації з органами внутрішніх справ.
    
    Учасники активно обговорювали свій досвід у справах з насильства в сім’ї, звертали увагу на складність реагування та надання допомоги потерпілим у таких справах, пов’язану з особливостями проблеми, існуючими стереотипами, емоційно-психологічним станом потерпілих. Жваву дискусію учасників викликало обговорення питань застосування кримінального законодавства у випадках насильства в сім’ї, учасники обговорювали практичну неможливість порушення кримінальних справ за ст.126 ч.2 КК України через відсутність практики порушення кримінальних справ за цей злочин у випадках насильства в сім’ї.
    
    Джерело: Західноукраїнський центр “Жіночі перспективи”.


Чи порушуються державою права людини під час дії карантину?
Так
Ні
Це є необхідністю