Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


У суботу, 16 червня в Генеральній прокуратурі України відбулася розширена колегія за участю громадських організацій, на тему:

18 червня, 2007 р.

    "Про стан законності та прокурорського нагляду при виконанні покарань у вигляді обмеження волі при триманні осіб у приймальниках - розподільниках, для осіб, затриманих за підозрою у зайнятті бродяжництвом і виконання рішення розширенна засідання колегії Генеральної прокуратури України від 23 червня 2006 року". нагадаємо, що травнева спроба провести таку колегію, була перевана оголошенням рішення Президента про заміну генпрокурора, яке було зачитано Головою РНБО - І.С. Плющем, безпосередньо під час її проведення. Тоді, більшість учасників колегії, обурені нестільки безкраєм у царині альтернативних покарань, скільки тим самим безкраєм при призначенні керівника цього відомства - покинула залу колегій генпрокуратури. Так само розійшлися не з чим й учасникі з Держдепа з виконнання покарань. Проте до цього інциденту, дійство розвивалося цікавим чином. Найгарячіша дискусія розгорнулася навколо засобів та методів охорони тих, хто відбуває альтернативне покарання. Річ у тім, що генпрокуратура вважає, що цих людей треба не охороняти, а лише контролювати, натомість голова держдепартаменту виявив щире нерозуміння того, "як це можна іще поводитися із злочинцями"?
    Так ось у суботу ця дискусія перейшла у більш емоційну площину. Заступник голову ДДПВП - Н.Г. Калашник, пішла далі свого шефа, вона запропонувала, хворим на сухоти та СНІД, взагалі не призначати альтернативних покарань?! Так як їх немає за що лікувати й проводити профілактику.
    На цій колегії були продемонстровані фрагменти відеозапису, зробленого у Києвському приймальнику - розподільнику для волоцюг, які утримуються практично у таких самих умовах, як і перебувають на волі - на смітнику.
    Присутня на засіданні Омбудсмен Карпачьова пригадала, що в цьому розподільнику бува ховають від правозахисників ще й політвязнів, як це було під час кампанії "Україна без кучми".
    Такий стан речей без сумніву не влаштовує генпрокуратуру, тому закономірним результатом дискусії стало те, що генеральний прокурор запропонував колегії звернутися до Президента України аби той звільнив керівника держдепартамента з формулюванням "за неналежне виконання призначених судами покарань".
    Далі більше - Мінюст почав відкрито вимагати підтримати його прагнення "проковтнути держдепартамент". МВС виправдовуватися за нелюдські умови утримання нелегальних імігрантів і за те чому міліцейське керівництво, насамперед відбудовує свої кабінети, а вже потів створює побутові умови для громадян інших країн, о утимуються у "центрах для нелегальних імігрантів".
    Із цікавинок, які розповсюджувалися на засіданні
    колегії генпрокуратури:
    станом на 01.05.07, в Україні 5623 особи відбувають покарання у виправних центрах, які створені в 16 областях України.
    14 посадових осіб МВС та 34 держдепартамента, минулого року притягнуто до кримінальної відповідальності у в звязку із неналежним виконанням обовязків в виправних центрах.
    Кількість громадян України,іноземців та осіб без громадянства, які трималися у приймальниках - розподільниках для осіб підозрюваних у бродяжництві (1 квартал 2007 року) - 3648, кількість іноземців та осіб БГ у 2006 році - 12280. Кількість заарештованих, які понад 10 діб трималися в ІТТ - 11 000 тощо


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати