Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Зупинити епідемію гепатиту С в Україні

21 червня, 2007 р.

    Саме таку мету ставить перед собою новостворена група громадських активістів, які об'єднались за допомогою сайту www.hepatit.org.ua для того, щоб спільно робити кроки спрямовані на вирішення проблем профілактики, розповсюдження та лікування гепатиту С в Україні.
    
    > крокує країною та пожирає печінки наших дітей, батьків та друзів. Світова статистика каже, що кожен 33-й мешканець землі хворий на гепатит С - статистика по Україні громадськості невідома. МОЗ, очевидно, боїться навіть починати говорити про наявність цієї проблеми, а наразі українці їздять в Росію за ліками, бо вони там дешевші.
    
     Плани активістів доволі конкретні - розпочати з того, щоб отримати та поширити статистичні данні від Міністрества охорони здоров'я, провести інформаційну кампанію з попередження та профілактики гепатиту С в Україні, і, нарешті, ініціювати та домогтися доступності тестування та лікування цієї хвороби для населення.
    
    >, - каже Вікторія Онищенко, колишня хвора та координатор громадської ініціативи.
    
     Західні країни вже зауважили цю проблему та почали її вирішувати: Франція, Швеція, Швейцарія та Великобританія реалізовують національні програми боротьби з гепатитами. В сусідній Росії є намагання через різні фонди субсидіювати вартість лікування. Виглядає на те, що в Україні все ще попереду...
    
    Додаток:
    
    в файлі формату .jpeg зображення червоної стрічки з жовтою смужкою - символ солідарності з хворими на гепатит С
    
    Довідка:
    
    Громадська ініціатива допомоги хворим на хронічні вірусні гепатити виникла в 2005 році в Києві, а вперше заявила про себе 13 червня 2007 року. Вона об`єднує хворих на гепатит С та всіх небайдужих: лікарів, родичів хворих, юристів та правозахисників в Україні. Місія організації - зупинити поширення епідемії гепатиту С в Україні. Детальніше - на сайті www.hepatit.org.ua


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю