Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Школа соціальної роботи ім. В.І.Полтавця оголошує набір курси підвищення кваліфікації

12 березня, 2004 р.

    Школа соціальної роботи ім. В.І.Полтавця Національного університету “Києво-Могилянська академія” оголошує набір на курси підвищення кваліфікації за п’ятьма напрямами.
    
    - Практична соціальна робота
    Метою курсу є пiдвищення квалiфiкацiї осiб, чия професiйна дiяльнiсть безпосередньо пов’язана з наданням соцiальних послуг вразливим групам населення. Розрахований на фахiвцiв iз середньою та вищою освiтою. Курс складатиметься з чотирьох тижневих модулiв. Результатом навчання буде написання та захист дипломного проекту кожним слухачем наприкiнцi курсу.
    
    Курс має на метіозброїти слухачів знаннями з теорій та методів соціальної роботи з різними групами клієнтів. А саме розглянути загальні засади соціальної роботи, теорії соціальної роботи, правові основи соціальної роботи, роботу з різними групами клієнтів: дітьми та молоддю; жінками, які зазнали насильства; залежними від алкоголю та наркотичних речовин; людьми, які живуть з ВІЛ/СНІДом; людьми з розумовими вадами та психічно хворими; людьми похилого віку та ін.
    
    - Менеджмент, експертиза та супервізія інноваційних програм і проектів у соціальній сфері
    
    Метою курсу є підготовка фахівців, зацікавлених у впровадженні змін в організації, розвитку нових ідей та навчанні свого персоналу. Він дає можливість обговорювати реальні нововведення та проблеми їхнього впровадження. Розрахований на керівників державних i недержавних організацій, служб, закладів, які надають соціальні послуги вразливим групам населення.
    За результатами курсів підвищення кваліфікації слухачі отримають знання щодо того, що вважається інновацією в соціальній сфері; особливості інноваційного процесу в соціальній службі; типологію форм опору впровадженню нововведень; методи аналізу нововведень; особливості соціального проектування; сучасні концепції написання соціальних проектів та управління ними; специфіку моніторингу соціальних проектів; критерії оцінки проектів; особливості побудови команди соціальної служби; організації системи професійної підтримки (супервізії) в соціальній службі; методи навчання персоналу соціальних служб, особливості посередництва та ведення переговорів.
    
    - Прикладна соціальна політикаКурс має на меті надати сучасні теоретичні знання з прикладної соціальної політики та відпрацювати навички їх використання в практичній діяльності.
    
    Завдання: дати уявлення про теоретичні основи соціальної політики; надати сучасні знання основ соціального управління та соціального маркетингу; навчити основам аналізу та оцінювання соціальної політики; навчити планувати та розробляти окремі напрями соціальної політики; навчити організовувати та проводити дослідження в соціальній сфері.
    
    - Викладання соціальної роботи та соціальної політики
    Курс має на меті підготувати слухачів до викладання соціальної роботи, соціальної політики та практики з соціальної роботи. А саме дати уявлення про програму підготовки відповідних спеціалістів, принципи розробки навчального плану, програм курсів, структуру та методи викладання визначених дисциплін. При цьому курс не може претендувати на вичерпність у висвітленні змісту названих дисциплін, він більше орієнтований на ознайомлення зі специфікою методології викладання.
    
    Завдання: дати уявлення про роль теоретичних та дидактичних підходів, методи викладання та стилі навчання в організації навчання дорослих; навчити володіти принципами складання програми підготовки соціального працівника; навчити визначати зміст та методи, які є дієвими при викладанні соціальної роботи та соціальної політики; навчити орієнтуватися у змісті та головних підходах до організації практики студентів у соціальних закладах.
    
    -Проведення соціальних дослідженьКурс має на меті дати уявлення про особливості досліджень в соціальній сфері, зокрема в соціальній роботі, допомогти слухачам оволодіти необхідними знаннями та навичками для проведення досліджень у власній практиці з метою її вивчення та вдосконалення.
    Завдання: дати уявлення про особливості досліджень в соціальній роботі, відповідні теорії та дослідницькі моделі; навчити визначати дослідницькі проблеми, принципам та правилам планування та проведення дослідження; навчити застосовувати дослідницькі методи відповідно до дослідницьких проблем з огляду на їх обмеження та можливості; навчити обробляти та аналізувати отримані в процесі дослідження дані та поширювати результати досліджень.
    
    Форми навчання Основними формами є стаціонарне та самостійне навчання.
    
    Термін навчання: стаціонарне навчання – 4 тижні (144 години)
    
    Зарахування на курс відбувається на основі співбесіди та поданих документів. Про початок співбесід повідомляється додатково.
    
    Початок курсів:кожен курс розпочинається мірою формування групи.
    
    Документи, необхідні для вступу: заповнена анкета-заява (додається), копія диплому про освіту, копія трудової книжки, 1 фотокартка (розміром 3х4), рекомендаційний лист, паспорт додається особисто.
    
    Вимоги до рекомендаційних листів:
    1. У листі необхідно зазначити прізвище, ім’я та по батькові, посаду (вчений ступень, звання), адресу і телефон особи, яка дає рекомендацію, та прізвище вступника, якому дається рекомендація.
    2. Зазначити термін, упродовж якого автор рекомендації знає вступника.
    3. У довільній формі автор рекомендації має зазначити, чому, на його думку, вступник може бути рекомендований для навчання на тому чи іншому модульному курсі.
    
    Після успішного завершення курсу слухачі отримують відповідне посвідчення про курси підвищення кваліфікації державного зразка із зазначенням назви курсу.
    
    Плата за навчання на будь-якому з обраних курсів – 494 грн.
    
    За додатковою інформацією звертатися: тел./факс (044) 238-25-79, (044) 417-40-38;
    e-mail: alboy@ukma.kiev.ua
    Контактні особи: Бойко Алла Михайлівна, Данильченко Наталя Леонідівна.
    
    Джерело : Школа соціальної роботи ім. В.І.Полтавця


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю