Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


У Вінницькому СІЗО продовжуються жорстокі побиття ув‘язнених.

9 липня, 2007 р.

    Як стало відомо з достовірних джерел, 5 червня у Вінницькій установі виконання покарань №1 був жорстоко побитий засуджений РІЗНИЧЕНКО Андрій.
    
    Оперативники, знайшовши у Андрія карточку від мобільного телефону, відвели його до чергової частини де жорстоко збили. Тортури продовжувалися кілька годин. Били до втрати свідомості, приводили до пам‘яті і знову били. Знесиленого від побоїв Андрія повернули в камеру тільки ранком наступного дня (6 червня). Його тіло вкрито синцям і кровавими підтьоками.
    
    Кілька днів тому в цій же установі були жорстоко побиті утримуванні тут неповнолітні за переписку між собою.
    
    Жорстоке, нелюдське поводження з в‘язнями є правилом у Вінницькій установі виконання покарань №1. Як стверджують ті, хто в ній утримувався – побиття людей «режимниками» відбувається в цій установі систематично. Б‘ють як за найменшу провину, так і без жодного приводу. Начальник установи Володимир Маципура, в приватних розмовах з батьками своїх утриманців, цинічно заявляє: «Ми били і будемо бити». Особливо жорстокі побиття ув‘язнених відбуваються після того, як хтось з них насмілиться поскаржитись на дії адміністрації до Вінницького чи Державного департаменту з питань виконання покарань, чи будь-яких інших інстанцій. Інформація про скаржника тут же стає відомою адміністрації Вінницької установи №1. Далі, шляхом тортур, скаржника примушують відмовитись від скарги і написати заяву, що він не має претензій до адміністрації установи. На підставі «вибитої» заяви, Державний департамент з питань виконання покарань, чи місцевий Вінницький департамент, відповідає батькам постраждалих, що в результаті перевірки факти побиття ув‘язненого К, чи М, чи Н не підтвердились.
    
    На прес-конференції, яка відбулась в Києві 25 червня з нагоди Міжнародного дня захисту жертв катувань, матері засуджених Сергія Басика та Олексія Повідайчика, котрі відбувають покарання у Вінницькій установі виконання покарань №1 розповіли про жорстоке побиття їхніх дітей в березні – квітні цього року. Сергія Басика конвоїри побили за те, що вчасно не вийшов на роботу, а Олексій потрапив у немилість через скаргу, яку його мати написала до вищих інстанцій з метою припинити жорстоке поводження із засудженими.
    
    Для перевірки фактів викладених у скаргах, що надійшли від батьків Сергія та Олексія Вінницьку установу №1 в кінці квітня відвідала народний депутат 5-го скликання Катерина Левченко. Паралельно з нею до установи прибув представник Державного департамену з питань виконання покарань генерал Микола Ільтяй.
    
    «При особистій зустрічі із Сергієм Басиком і Олексієм Повідайчиком ми бачили на їхньому тілі синці від талії до колін, - повідомила на прес-конференції президент Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда ? Україна», народний депутат 5-го скликання Катерина Левченко. - І хоча факти, викладені у скаргах, підтвердилися, від керівництва Департаменту мені надійшла відповідь: мовляв, усе нормально й нічого такого не було, а генерал Ільтяй заперечує бачене».
    
    
    P.S. 1. Розпорядженням Кабінету міністрів України від 20 червня 2007 року Миколу Ільтяя призначено першим заступником Голови Державного департаменту України з питань виконання покарань.
    
    2. Збулись погрози адміністрації Вінницької установи №1, висловлені матері Олексія Повідайчика: «Будете скаржитись – свого сина не побачите». 16 червня 2007 року Олексія відправили етапом до Сокальської виправної колонії до якої він досі не прибув і місце його знаходження невідоме.
    
    
    Джерело : Майдан


Чи підтримуєте ви приватизацію сільгоспземель?
Так
Ні
Треба подовжити мораторій