Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Український уряд не переймається проблемами захисту прав людини.

9 липня, 2007 р.

    Проведення сесії ПА ОБСЄ в Києві стало свідченням того, що міжнародне співтовариство бачить в Україні європейську державу, яка є повноправним членом міжнародних інституцій, яка є учасником системи безпеки та співробітництва в регіоні, який охоплює простір земної кулі від Ванкувера до Владивостока. Таку думку висловила президент центру “Ла Страда – Україна”, народний депутат п’ятого скликання Катерина Левченко.
    
    “Те, що така зустріч проходить в ситуації, коли ми готуємося до нових виборів, має дуже позитивний вплив для України, тому що парламентарі усіх країн з перших вуст можуть почути про ситуацію в Україні і самостійно оцінити її”, - наголосила вона.
    
    7 липня загальний комітет з питань демократії, прав людини і гуманітарних питань ПА ОБСЄ прийняв Резолюцію "Посилення протидії торгівлі людьми на території країн-членів ОБСЄ”, основним автором і доповідачем з цього питання виступила представник української делегації Катерина Левченко. Резолюція була прийнята після обговорення 13 поправок до неї, що стосувалися конкретизації діяльності щодо розвитку активності у сфері протидії торгівлі людьми.
    
    “Основні положення резолюції стосуються посилення співробітництва держав-учасниць у сфері протидії людьми, - сказала Катерина Левченко. - У резолюції ПА ОБСЄ закликає держав –учасниць виконувати план дій ОБСЄ прийнятий у 2003 році, який спрямований на протидію торгівлі людьми”.
    
    За її словами, відповідно до цього плану і зобов’язань держав, у країнах європейського регіону повинні бути створені незалежні інституції моніторингу діяльності у сфері протидії торгівлі людьми. “Перш за все - це створення офісів національних координаторів та доповідачі. В багатьох країнах регіону такі інститути вже створені”, - зауважила вона.
    
    “Україна у 2005 році приймала всіх національних координаторів і доповідачів. Цим тоді займався міністр Юрій Павленко і тоді ми почули від уряду бажання дійсно створити такий офіс в Україні. Сьогодні ми спостерігаємо абсолютну незацікавленість уряду в розвитку діяльності в цій сфері. Міністерство у справах сім’ї, молоді і спорту сконцентроване більше на підготовці до Євро-2012, а не на вирішенні важливих соціальних проблем, до яких відноситься і торгівля людьми”, - переконана Левченко.
    
    “Ще одне питання, на якому наголошується в резолюції, - організація системи допомоги потерпілим від торгівлі людьми, чого сьогодні теж в Україні не існує”, - підкреслила президент центру “Ла Страда – Україна”.
    
    “Фактично в нас взагалі не існує урядової політики щодо захисту прав людини і системи незалежного контролю за дотриманням прав людини, бо сьогоднішній Омбудсмен повністю залежний від коаліції і того уряду, який її обирав”, - наголосила Левченко.
    “Ще одна дуже важлива декларація, яка була прийнята на шістнадцятій сесії ПА ОБСЄ була ініційована представниками Великої Британії. Це Декларація про укріплення взаємодії ОБСЄ з правозахисниками і національними правозахисними установами, - сказала Левченко. - Для України, особливо в тій ситуації яку ми зараз маємо, це дуже важлива декларація, яка ще раз підкреслює важливість існування незалежних інституцій із захисту прав людини, чого ми сьогодні з чинним уповноваженим з прав людини фактично не маємо”.
    Джерело:Українська Гельсинська спілка з прав людини.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю