Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Генеральна прокуратура знов проігнорувала факт побиття ув’язнених.

10 липня, 2007 р.

    Українська Гельсінська спілка з прав людини повідомляла про випадок масового побиття ув’язнених в Бучанській виправній колонії № 85 бійцями спецпідрозділу.
    
    Після «спецоперації» до лікарні, що знаходилась в колонії потрапили не менше 12 ув’язнених з тілесними ушкодженнями.
    
    За словами джерела УГСПЛ, спецпідрозділ ввели до колонії у відповідь на багаточисельні скарги ув’язнених на погані умови утримання в колонії
    
    За цим фактом УГСПЛ звернулась до Генеральної прокуратури України з вимогою негайного розслідування ситуації http://www.helsinki.org.ua/index.php?id=1181312849
    
    
    
    
    Сьогодні Українська Гельсінська спілка отримала відповідь Генеральної прокуратури України. Її зміст:
    
    «Ваше звернення про введення до Бучанської виправної колонії № 85 Київської області підрозділу спеціального призначення та побиття засуджених Генеральною прокуратурою розглянуто.
    Установлено, що згідно з наказом начальника управління Державного департаменту України з питань виконання покарань у місті Києві та Київській області та затвердженим планом з метою надання практичної допомоги у проведенні обшуків у засуджених 08.06.2007 року до Бучанської виправної колонії № 85 Київської області введено підрозділ спеціального призначення.
    У ході обшуку виявлено і вилучено у засуджених значну кількість заборонених для користування предметів. Фізичної сили та спеціальних засобів стосовно них застосовано не було.
    За наслідками перевірки дії співробітників підрозділу спеціального призначення та працівників Бучанської виправної колонії № 85 щодо введення до установи вказаного підрозділу та проведення обшуку визнано таким, що відповідають вимогам чинного законодавства».
    
    Видається, що в даному випадку ми стали свідками чергового факту неналежного проведення розслідування Генеральною прокуратурою.
    
    Джерело: УГСПЛ


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю