Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Відбулась презентація проекту в рамках програми "Інформаційні та комунікаційні технології в освіті.

11 липня, 2007 р.

    Вчора відбулась презентація проекту URAN-GEANT-2 в рамках Державної програми “Інформаційні та комунікаційні технології в освіті і науці на 2006-2010 роки”.
    Міністр освіти і науки Станіслав Ніколаєнко повідомив, що 27 червня 2007 р. було зроблено суттєвий крок до інтеграції України в інформаційний простір Європи - у Лондоні підписана Угода про взаємоз’єднання національної науково-освітньої телекомунікаційної мережі “Уран” з європейською науково-освітньою мережею GЕАNТ-2.Асоціація користувачів національної науково-освітньої телекомунікаційної мережі УРАН заснована 40 університетами та науково-дослідними установами України. Члени Асоціації представляють усі регіони України. Базовою організацією УРАН є Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”.До науково-освітньої мережі GЕАNТ-2 сьогодні підключено 34 європейські країни. Національні науково-освітні мережі країн-членів GЕАNТ (за принципом “одна національна мережа”—“одна країна”) мають високошвидкісний доступ до інформаційних і обчислювальних ресурсів спеціалізованими каналами передачі даних із швидкістю понад 500 Гб/с. Загалом до GЕАNТ мають доступ понад 3 млн. науковців, які представлять більше 3500 університетів і наукових установ Європи.Станіслав Ніколаєнко вважає за необхідне створення якісно нового науково-освітнього телекомунікаційного середовища національного масштабу, базованого на досягненнях волоконно-оптичної технології та електроніки останніх років. “Ця подія відкриває нові можливості входження України до європейського інформаційного простору і доступу до наукових та освітніх інформаційних ресурсів, зокрема, електронних бібліотек, баз даних, інформаційних пошукових систем, до віддалених центрів суперкомп’ютерних обчислень і наукових даних, ресурсів дистанційного навчання”, – підкреслив міністр.Вже до початку нового навчального року через мережу УРАН матимуть доступ до інформаційних ресурсів GЕАNТ-2 майже 100 університетів та наукових установ у 18 регіонах України, а також інші науково-освітні заклади, які за цей час приєднаються до мережі УРАН. Партнерами і базовими вузлами УРАН у регіонах України є найбільші технічні університети, зокрема, політехніки з Харкова, Донецька, Львова. Одеси, Дніпропетровський національний гірничий університет та. інші.
    На базі мережі УРАН функціонують система дистанційної освіти, мережа електронних бібліотек, інформаційно-виробнича система “Освіта”, створюється Grid-інфраструктура.
    
    Джерело: Урядовий Портал.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю