Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Журналістів образили. Винні будуть покарані.

12 липня, 2007 р.

    Про факти перешкоджання журналістській діяльності та непрофесійності правоохоронців повідомила на прес-конференції в УНІАН знімальна група телеканалу "СІТІ"
    
    Подія що сталась зі знімальною групою "СІТІ" стала черговим підтвердженням нехтування прав журналістів з боку правоохоронних органів та охоронців будівельної компанії.
    
    4 червня 2007 року знімальна група телеканалу "СІТІ" отримала редакційне завдання виїхати на вулицю Бахмацьку, буд. 20, мешканці якого зателефонували до "гарячої лінії" телеканалу зі скаргою щодо проведення будівельних робіт у нічний час при зведенні будинку неподалік. "Неподалік" виявилось за 30 см.
    
    Знімальна група почала писати відео. Тоді четверо охоронців новобудови почали перешкоджати роботі журналіста Катерини Деркач і оператора телеканалу, закривати об'єктив камери та відбирати штатив, мотивуючи свої вчинки тим, що журналісти незаконно проникли на територію будівництва, яка є приватною власністю.
    
    Оператор знімав все що діялось на будівельному майданчику, і на відео добре видно, як охоронці забрали штатив.
    
    Журналіст викликала міліцію, повідомила про хуліганські дії та грабіж і намагалась віддати заяву. Правоохоронець не взяв заяву, мотивувавши свою відмову тим, що її потрібно подавати в прокуратуру чи Генпрокуратуру.
    
    Охоронці у розмові з працівниками міліції заперечували, що забрали штатив, зазначаючи, що взагалі його не бачили. Згодом штатив було знайдено міліцією за будівельним парканом в кущах коноплі. Крім того, охоронці стверджували, що знімальна група вдерлася на приватну територію. Насправді ж замовником цього будинку є Святошинська райдержадміністрація міста Києва.
    
    Про цей інцидент телеканал показав два сюжети. Прокурор міста запевнив, що триматиме цю справу під контролем.
    
    Понад місяць працівники «СІТІ» чекали на відкриття кримінальної справи за фактом пограбування і перешкоджання журналістській діяльності. Проте жодних письмових повідомлень не надходило.
    
    6 липня «СІТІ» та МГО «Міжнародна ліга захисту прав громадян України» звернулася з листами до столичної прокуратури, після чого 10 липня Катерину Деркач викликав помічник прокурора міста. У неї нарешті взяли відео зі знятим матеріалом, деякі свідчення, і було повідомлено, що у порушенні кримінальної справи відмовлено через відсутність факту злочину. «Виявляється, порушення професійних прав журналіста (ст.171 КК України) і пограбування вже не є фактом злочину», – сказала Катерина Деркач на прес-конференції.
    
    Едуард Багіров, голова МГО «Міжнародна ліга захисту прав громадян України» пообіцяв, що цю справу він доведе до кінці, аби в подальшому нікому не приходило в голову перешкоджати професійній діяльності журналістів. Справа Катерини Деркач має стати прецедентом.
    Джерело:http://www.helsinki.org.ua/


Чи підтримуєте ви приватизацію сільгоспземель?
Так
Ні
Треба подовжити мораторій