Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Чи готові українці поступитися своїми правами і свободами?

17 липня, 2007 р.

    Половина українців виступає проти обмеження своїх прав і свобод заради досягнення стабільності в країні. Про це свідчать результати останнього соціологічного дослідження Інституту Горшеніна, передані агентству УНІАН.
    При цьому більше половини громадян України вважає, що Президент має взяти на себе відповідальність і навести порядок у країні.
    
    У той же час, усього десята частина українців вважає, що це мають зробити група політиків і силових міністрів.
    
    За даними Інституту, майже половина українців виступає за зміцнення інститутів демократії в країні. Причому за це висловлюються прихильники всіх політичних сил України.
    
    Утім третина прихильників «Народної самооборони Юрія Луценка» бажають спочатку навести порядок у країні силовими методами, а потім включити механізми економічного розвитку суспільства на основі вільної конкуренції. При цьому третина прихильників СПУ і майже половина прихильників КПУ висловлюються виключно за наведення порядку в країні силовими методами, ліквідацію майнової та іншої нерівності людей, повернення до суспільної власності на засоби виробництва.
    
    На запитання: «Чи підкорятиметеся Ви вимозі представника силових структур, (міліції, прокуратури, суду) якщо воно буде незаконним?» відповіді респондентів розподілилися приблизно порівну. Одна третина відповіла, що підкорятиметься такій вимозі, третина – підкорятиметься, але добиватиметься справедливості, і ще третина – не підкорятиметься. В Інституті зазначають, що рішення підкорятися чи ні вимозі представника силових структур безпосередньо залежить від матеріального достатку людини. Чим більше матеріальний достаток, тим менше виявляється бажання підкорятися вимозі «людини у формі».
    
    Як вважає експерт Інституту Горшеніна Володимир ЗАСТАВА, результати перших досліджень Інституту достеменно показали, «що ментальність українців схожа з ментальністю жителів Еквадору чи Гондурасу, і що на даному етапі Україна йде шляхом розвитку латиноамериканських країн. Але при цьому в Україні немає очікувань диктатури. Українці не готові віддавати владу в руки «хунти» і не бажають наводити порядок ціною обмеження своїх прав і свобод».
    
    Соціологічне дослідження проводилося Інститутом Горшеніна з 4 по 18 червня 2007 року в 129 населених пунктах України в рамках річної програми «Ментальні основи вибору». Похибка репрезентативності дослідження не перевищує +/- 2,2%
    джерело: imi.org.ua


Чи порушуються державою права людини під час дії карантину?
Так
Ні
Це є необхідністю