Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Українські батьки дітей реєструють неохоче.

17 липня, 2007 р.

    З початку 2007 року органи реєстрації актів цивільного стану Міністерства юстиції України склали понад 5 тисяч протоколів про несвоєчасну без поважних причин реєстрацію батьками народження дитини.
    
    Як повідомив Міністр юстиції України Олександр Лавринович, поточного року в середньому близько 2,5% батьків в Україні порушили вимоги законодавства та зареєстрували своїх новонароджених дітей із порушенням термінів. При цьому, за словами Міністра юстиції, постійними та багаторічними лідерами з неквапливості залишаються мешканці Києва та Одеської області, де випадків несвоєчасноної реєстрації народження дитини фіксується у 2,5 рази більше ніж в середньому по Україні.
    
    Олександр Лавринович, нагадав, що місячний термін для реєстрації новонародженої дитини був введений 1 січня 2004 року Сімейним кодексом України. Кодексом також передбачено відповідальність батьків у вигляді сплати штрафу, якщо дитину без поважних причин не було зареєстровано у встановлений термін. Міністр повідомив, що щороку в Україні за це штрафується від 2 до 4 відсотків батьків.
    
    З початку 2007 року в Україні було несвоєчасно зареєстровано 5270 немовлят з 225679 новонароджених.
    
    У процентному співвідношенні, найбільше таких порушень зафіксовано у Києві та Одеській області – відповідно 6,2 та 4 відсотки.
    
    Крім того, понад 3 відсотки немовлят було несвоєчасно зареєстровано у Дніпропетровській, Запорізькій, Харківській областях та Севастополі. Від 2 відсотків – в Луганській, Закарпатській, Київській, Сумській, Херсонській, Черкаській областях та Криму. У межах 1,5 відсотка порушень зафіксовано в Вінницькій, Донецькій, Житомирській, Івано-Франківській, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Полтавській, Тернопільській та Чернігівській областях.
    
    Найдисциплінованіші ж батьки проживають у Волинській, Рівненській та Хмельницькій областях. За словами Олександра Лавриновича, з початку року тут були зафіксовані одиничні випадки несвоєчасної реєстрації народження дітей, які складають менше 0,5 відсотка від загальної кількості новонароджених у цих регіонах у 2007 році.
    Джерело: http://www.helsinki.org.ua/


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю