Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Українські батьки дітей реєструють неохоче.

17 липня, 2007 р.

    З початку 2007 року органи реєстрації актів цивільного стану Міністерства юстиції України склали понад 5 тисяч протоколів про несвоєчасну без поважних причин реєстрацію батьками народження дитини.
    
    Як повідомив Міністр юстиції України Олександр Лавринович, поточного року в середньому близько 2,5% батьків в Україні порушили вимоги законодавства та зареєстрували своїх новонароджених дітей із порушенням термінів. При цьому, за словами Міністра юстиції, постійними та багаторічними лідерами з неквапливості залишаються мешканці Києва та Одеської області, де випадків несвоєчасноної реєстрації народження дитини фіксується у 2,5 рази більше ніж в середньому по Україні.
    
    Олександр Лавринович, нагадав, що місячний термін для реєстрації новонародженої дитини був введений 1 січня 2004 року Сімейним кодексом України. Кодексом також передбачено відповідальність батьків у вигляді сплати штрафу, якщо дитину без поважних причин не було зареєстровано у встановлений термін. Міністр повідомив, що щороку в Україні за це штрафується від 2 до 4 відсотків батьків.
    
    З початку 2007 року в Україні було несвоєчасно зареєстровано 5270 немовлят з 225679 новонароджених.
    
    У процентному співвідношенні, найбільше таких порушень зафіксовано у Києві та Одеській області – відповідно 6,2 та 4 відсотки.
    
    Крім того, понад 3 відсотки немовлят було несвоєчасно зареєстровано у Дніпропетровській, Запорізькій, Харківській областях та Севастополі. Від 2 відсотків – в Луганській, Закарпатській, Київській, Сумській, Херсонській, Черкаській областях та Криму. У межах 1,5 відсотка порушень зафіксовано в Вінницькій, Донецькій, Житомирській, Івано-Франківській, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Полтавській, Тернопільській та Чернігівській областях.
    
    Найдисциплінованіші ж батьки проживають у Волинській, Рівненській та Хмельницькій областях. За словами Олександра Лавриновича, з початку року тут були зафіксовані одиничні випадки несвоєчасної реєстрації народження дітей, які складають менше 0,5 відсотка від загальної кількості новонароджених у цих регіонах у 2007 році.
    Джерело: http://www.helsinki.org.ua/


Чи порушуються державою права людини під час дії карантину?
Так
Ні
Це є необхідністю