Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Росіянина оштрафували за розпалювання міжнаціональної ворожнечі на українському сайті.

17 липня, 2007 р.

    Суд Новосибірська в понеділок зобов’язав жителя міста Новосибірська Тараса Зеленяка сплатити штраф у розмірі 130 тисяч рублів за розпалювання міжнаціональної ворожнечі на одному з українських сайтів. Прокуратура звинуватила 37-річного Т. Зеленяка в розпалюванні «національної, расової і релігійної ворожнечі».
    
    За повідомленням ВВС, пан Зеленяк на форумі одного з українських сайтів, під ніком novosibirsk-2 закликав вигнати росіян з прибалтійських держав та Східної Європи, а також позитивно оцінював дії сепаратистів на Північному Кавказі. На початку 2006 року представники новосибірського Інтернет-провайдера, послугами якого користувався Т. Зеленяк, звернувся до ФСБ з приводу антиросійської пропагандиської діяльності користувача.
    
    Після цього слідчі зробили виїмку системного блоку його домашнього комп’ютера, в якому зберігалися коментарі користувача. Лінгвістична експертиза визнала їх образливими.
    
    Суддя Тетяна Каширина підкреслила, що підсудний вчиняв дії публічно. Вона також відмітила, що IP-адресою підсудного ніхто більше не користувався, і скарг на крадіжку трафіку організації-провайдеру від нього не поступало.
    
    Прокурор попросив суд призначити йому покарання у вигляді штрафу у розмірі 150 тис. рублів. «Злочин невеликої тяжкості, але може становити суспільну загрозу», - заявив прокурор суду.
    
    Свою провину підсудний визнав частково. В своєму виступі він визнав, що в його діях «можливо і було щось неетичне», однак такої мети як розпалювання міжнаціональної ворожнечі, він перед собою не ставив. Суд врахував часткове визнання провини паном Зеленяком, а також відсутність судимостей, та постановив оштрафувати його на суму 130 тисяч рублів.
    
    Адвокат Володимир Мельніков заявив, що вважає висловлювання свого підзахисного на російськомовному форумі сайту «кухонними розмовами». За словами судді в обговоренні на форумі взяли участь близько 50 осіб. Сторона захисту поки що не знає, чи буде вона оскаржувати вирок.
    
    Джерело : Українська Гельсінська спілка з прав людини (УҐСПЛ)


Чи порушуються державою права людини під час дії карантину?
Так
Ні
Це є необхідністю