Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Росіянина оштрафували за розпалювання міжнаціональної ворожнечі на українському сайті.

17 липня, 2007 р.

    Суд Новосибірська в понеділок зобов’язав жителя міста Новосибірська Тараса Зеленяка сплатити штраф у розмірі 130 тисяч рублів за розпалювання міжнаціональної ворожнечі на одному з українських сайтів. Прокуратура звинуватила 37-річного Т. Зеленяка в розпалюванні «національної, расової і релігійної ворожнечі».
    
    За повідомленням ВВС, пан Зеленяк на форумі одного з українських сайтів, під ніком novosibirsk-2 закликав вигнати росіян з прибалтійських держав та Східної Європи, а також позитивно оцінював дії сепаратистів на Північному Кавказі. На початку 2006 року представники новосибірського Інтернет-провайдера, послугами якого користувався Т. Зеленяк, звернувся до ФСБ з приводу антиросійської пропагандиської діяльності користувача.
    
    Після цього слідчі зробили виїмку системного блоку його домашнього комп’ютера, в якому зберігалися коментарі користувача. Лінгвістична експертиза визнала їх образливими.
    
    Суддя Тетяна Каширина підкреслила, що підсудний вчиняв дії публічно. Вона також відмітила, що IP-адресою підсудного ніхто більше не користувався, і скарг на крадіжку трафіку організації-провайдеру від нього не поступало.
    
    Прокурор попросив суд призначити йому покарання у вигляді штрафу у розмірі 150 тис. рублів. «Злочин невеликої тяжкості, але може становити суспільну загрозу», - заявив прокурор суду.
    
    Свою провину підсудний визнав частково. В своєму виступі він визнав, що в його діях «можливо і було щось неетичне», однак такої мети як розпалювання міжнаціональної ворожнечі, він перед собою не ставив. Суд врахував часткове визнання провини паном Зеленяком, а також відсутність судимостей, та постановив оштрафувати його на суму 130 тисяч рублів.
    
    Адвокат Володимир Мельніков заявив, що вважає висловлювання свого підзахисного на російськомовному форумі сайту «кухонними розмовами». За словами судді в обговоренні на форумі взяли участь близько 50 осіб. Сторона захисту поки що не знає, чи буде вона оскаржувати вирок.
    
    Джерело : Українська Гельсінська спілка з прав людини (УҐСПЛ)


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю