Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Варіанти забезпечення збалансованого представництва жінок і чоловіків у владі.

18 липня, 2007 р.

    16 липня відбувся круглий стіл “Варіанти забезпечення збалансованого представництва жінок і чоловіків у виборних органах влади України”. Організатори заходу – Міжнародний центр перспективних досліджень (МЦПД) і Український освітній центр реформ (УОЦР).
    
    Круглий стіл є частиною серії обговорень, що проводяться в рамках проекту “Сприяння законодавчому забезпеченню ґендерної рівності в Україні”, мета якого – розробка законодавчих ініціатив, спрямованих на вирішення нагальних питань ґендерної рівності.
    
    Мета заходу – презентувати зелену книгу “Варіанти забезпечення збалансованого представництва жінок і чоловіків у виборних органах влади України” та з’ясувати позицію зацікавлених сторін щодо варіантів забезпечення збалансованого представництва у виборних органах влади України.
    
    Керівник проекту Ольга Романюк зазначила: незважаючи на те, що в українському законодавстві визначено, що забезпечення рівної участі жінок і чоловіків у прийнятті суспільно важливих рішень є одним з основних напрямів державної політики, на практиці частка представництва жінок у виборних органах влади набагато менша порівняно з чоловіками. Це зменшує змогу для жінок брати активну участь у прийнятті рішень і у виробленні державної та місцевої політики.
    
    Учасники круглого столу заслухали доповідь експерта Міжнародного центру перспективних досліджень Максима Бороди на тему “Проблема незбалансованого представництва у виборних органах влади України та способи її вирішення”. У доповіді експерт окреслив причини існування незбалансованого представництва та запропонував варіанти вирішення цієї проблеми, зокрема використання таких інструментів, як:
    
    • система підтримувальних дій;
    • політика позитивних дій:
    o добровільні партійні квоти;
    o квотування списків кандидатів з вимогою до черговості;
    o квотування списків кандидатів без вимоги до черговості;
    o квотування місць у парламенті.
    
    Учасники круглого столу зауважили, що цінність представленого аналізу полягає в тому, що він вперше описує всі варіанти квотування, які можуть бути застосовані в Україні, і це дає змогу обирати найбільш оптимальний інструмент.
    
    Під час дискусії учасники схилилися до думки, що найбільш реалістичним варіантом, який можна застосувати в Україні для збільшення частки жінок у виборних органах влади, є добровільні партійні квоти, які дають змогу політичним партіям добровільно встановлювати ґендерні квоти, що прописуються у статутах партій, і використовувати вищі квоти як свою конкурентну перевагу для залучення більшої частини електорату. Серед головних порад також прозвучала думка про посилення інформаційно-просвітницького складника проекту.
    
    
    Джерело : Міжнародний центр перспективних досліджень


Чи порушуються державою права людини під час дії карантину?
Так
Ні
Це є необхідністю