Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Варіанти забезпечення збалансованого представництва жінок і чоловіків у владі.

18 липня, 2007 р.

    16 липня відбувся круглий стіл “Варіанти забезпечення збалансованого представництва жінок і чоловіків у виборних органах влади України”. Організатори заходу – Міжнародний центр перспективних досліджень (МЦПД) і Український освітній центр реформ (УОЦР).
    
    Круглий стіл є частиною серії обговорень, що проводяться в рамках проекту “Сприяння законодавчому забезпеченню ґендерної рівності в Україні”, мета якого – розробка законодавчих ініціатив, спрямованих на вирішення нагальних питань ґендерної рівності.
    
    Мета заходу – презентувати зелену книгу “Варіанти забезпечення збалансованого представництва жінок і чоловіків у виборних органах влади України” та з’ясувати позицію зацікавлених сторін щодо варіантів забезпечення збалансованого представництва у виборних органах влади України.
    
    Керівник проекту Ольга Романюк зазначила: незважаючи на те, що в українському законодавстві визначено, що забезпечення рівної участі жінок і чоловіків у прийнятті суспільно важливих рішень є одним з основних напрямів державної політики, на практиці частка представництва жінок у виборних органах влади набагато менша порівняно з чоловіками. Це зменшує змогу для жінок брати активну участь у прийнятті рішень і у виробленні державної та місцевої політики.
    
    Учасники круглого столу заслухали доповідь експерта Міжнародного центру перспективних досліджень Максима Бороди на тему “Проблема незбалансованого представництва у виборних органах влади України та способи її вирішення”. У доповіді експерт окреслив причини існування незбалансованого представництва та запропонував варіанти вирішення цієї проблеми, зокрема використання таких інструментів, як:
    
    • система підтримувальних дій;
    • політика позитивних дій:
    o добровільні партійні квоти;
    o квотування списків кандидатів з вимогою до черговості;
    o квотування списків кандидатів без вимоги до черговості;
    o квотування місць у парламенті.
    
    Учасники круглого столу зауважили, що цінність представленого аналізу полягає в тому, що він вперше описує всі варіанти квотування, які можуть бути застосовані в Україні, і це дає змогу обирати найбільш оптимальний інструмент.
    
    Під час дискусії учасники схилилися до думки, що найбільш реалістичним варіантом, який можна застосувати в Україні для збільшення частки жінок у виборних органах влади, є добровільні партійні квоти, які дають змогу політичним партіям добровільно встановлювати ґендерні квоти, що прописуються у статутах партій, і використовувати вищі квоти як свою конкурентну перевагу для залучення більшої частини електорату. Серед головних порад також прозвучала думка про посилення інформаційно-просвітницького складника проекту.
    
    
    Джерело : Міжнародний центр перспективних досліджень


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю