Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Проект ЄС-ТАСІС виходить у ЗМІ і відкриває інформаційний центр

18 липня, 2007 р.

    Проект ЄС-ТАСІС "Розвиток сфери керування твердими побутовими відходами в Донецькій області" підготував і опублікував у місцевих ЗМІ звіт з громадського контролю в царині утилізації побутових відходів.
    На сайті проекту представлено підготований експертами звіт з впровадження окремого тарифу на вивезення відходів у деяких містах Донецької області. На основі цього звіту було написано статтю "Як оплачується чистота наших дворів?", опублікована в екологічній газеті "Наш Край".
    Звіт надає важливу інформацію про те, що відбулося в 5 містах Донецької області після зміни тарифної структури: плата за вивезення відходів більше не включена у квартплату й сплачується окремо. Звіт дає аналіз впливу цієї зміни на прибутки компаній зі збору відходів. Така структура робить процес збору платежів ефективнішим, навіть якщо виникнуть складності на первісному етапі. Це відбувається саме в той момент, коли компанії після збору відходів не можуть більше покладатися на оплату своїх послуг через систему ЖЕКів і повинні створювати свою систему збирання платежів.
    Крім того, останнім часом за участі проекту відбулася ще одна важлива подія: 5 червня, у Всесвітній день охорони довкілля, у Донецьку було відкрито Орхуський інформаційний центр.
    Цей подарунок громадськості зробило Державне управління охорони навколишнього природного середовища. Ініціаторами створення Центру виступили Обласна громадська екологічна рада при управлінні, громадська організація "Східно-український ресурсний центр "Соціальне партнерство" і Обласна громадська екологічна організація "Центр стійкого розвитку "Роза вітрів".
    Всі перераховані організації заздалегідь підписали Меморандум про створення такого Центру, у якому кожна зі сторін взяла на себе певні зобов'язання. Розташувався Центр у будинку Державного управління охорони навколишнього природного середовища, де для нього було виділено приміщення.
    Основна мета проекту “Розвиток сфери керування твердими побутовими відходами в Донецькій області” полягає в реалізації нової стратегії керування твердими побутовими відходами на регіональному рівні, а також поліпшенні умов, сприятливих для розвитку бізнесу й громадянського суспільства в обраних населених пунктах Донецької області.
    Виконавець проекту – консорціум у складі SOGREAH (Франція), GKW (Німеччина) і ADEME (Франція). Географія проекту охоплює територію Донецької області. Термін реалізації проекту, розпочатого у квітні 2005 року, спливає у вересні 2007-го.
    По докладнішу інформацію, будь ласка, звертайтеся до технічного координатора проекту Галини Бородай (8 (062) 340-00-50 , 8 (062) 340-00-50).


Чи порушуються державою права людини під час дії карантину?
Так
Ні
Це є необхідністю