Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Система охорони здоров’я в українських в’язницях.

19 липня, 2007 р.

    Українським в’язням необхідно забезпечити медичний догляд та лікування, що базуються на дотриманні прав людини, й еквівалентні тим, що пропонуються іншим членам суспільства. Про це йшлося у ході дводенного “круглого столу” на тему: “Охорона здоров’я у тюрмах: практичне застосування програм зі зменшення шкоди та найкращого європейського досвіду”.
    
    Як повідомив начальник Управління Мін’юсту із забезпечення взаємодії з центральними органами виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується через Міністра юстиції Володимир Сєров, у ході засідання було презентовано концепцію реформування Державної кримінально-виконавчої служби України. Концепція визначає основні напрями реформування системи виконання покарань в Україні, яка повинна забезпечувати дотримання прав людини у місцях ув’язнення, захист інтересів особи, суспільства та держави, суттєве зменшення повторної злочинності серед осіб, що відбувають або відбули кримінальні покарання, створення умов для виправлення та адаптації у суспільстві колишніх в’язнів, приведення умов утримання засуджених та осіб, узятих під варту, у відповідність до вимог національного законодавства та відповідних Європейських пенітенціарних правил.
    
    Особливе занепокоєння, як було наголошено у ході «круглого столу», викликає нинішній стан охорони здоров’я в пенітенціарній системі України. На сьогодні місця ув’язнення є джерелами розповсюдження ВІЛ/СНІДу, туберкульозу та інфекційних захворювань.
    
    Було наголошено, що у найближчому майбутньому на поліпшенні охорони здоров’я у тюрмах має бути зосереджена підвищена увага уряду, а також відповідних міністерств та відомств.
    
    Зокрема, для в'язнів має бути забезпечений догляд, лікування та підтримка, що базуються на дотриманні прав людини і гендерному підході, еквівалентних тим, що пропонуються іншим членам суспільства. Необхідно також запровадити інтегрований підхід до охорони здоров’я у в’язницях шляхом вдосконалення самої системи охорони здоров’я, з одночасним поліпшенням умов утримання у в’язницях та управління кримінально-виконавчою системою.
    
    Як дискусійне у ході «круглого столу» порушувалось питання необхідності запровадження тюремних програм з розповсюдження шприців у місцях ув’язнення. Оскільки, не зважаючи на заборони вживання наркотиків, такі випадки мають місце, причому з багаторазовим використанням шприців, що призводить до поширення серед ув’язнених ВІЛ/СНІДу.
    
    У засіданні “круглого столу” взяли участь представники Державного Департаменту з питань виконання покарань, Міністерства юстиції, Міністерства охорони здоров’я, Міністерства внутрішніх справ, Секретаріату уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, прокуратури, СБУ, та громадських організацій.
    
    
    
    Джерело : Міністерство юстиції України


Чи порушуються державою права людини під час дії карантину?
Так
Ні
Це є необхідністю