Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Міжнародна конференція "Розвиток демократії та демократична освіта в Україні".

19 липня, 2007 р.

    Українсько-Канадський проект «Розбудова демократії» повідомляє, що в зв’язку із призначенням позачергових парламентських виборів в Україні Оргкомітет V міжнародної конференції «Розвиток демократії та демократична освіта в Україні» прийняв рішення про її перенесення на 8-10 листопада 2007 року, а також про оголошення додаткового конкурсу на участь у цій конференції.
    
    Термін подання повного тексту доповіді продовжено до 15 вересня.
    
    Крім того, Оргкомітетом оголошується додатковий конкурс на участь у конференції з таких напрямів:
    
    1. Стосунки між законодавчою та виконавчою гілками влади. Яка система найкраще відповідала б умовам України:
    • система парламентського уряду, коли президент є церемоніальним головою держави, що не впливає на врядування в країні, а виконавча влада належить прем’єр-міністру та кабінету, що відповідають перед законодавчим органом (вестмінстерська модель);
    • президентська система на зразок тої, що існує у Сполучених Штатах, коли вся виконавча влада належить президентові, законодавча влада може ініціювати та затверджує всі законодавчі пропозиції, а стосунки між виконавчою та законодавчою гілками врегульовано системою стримувань і противаг;
    • певний варіант системи, що використовується у багатьох західноєвропейських країнах, коли виконавчу владу поділяють незалежно обрані президент і прем’єр-міністр та кабінет, що обираються із законодавчого органу.
    
    Заявки можуть стосуватись як теоретичного аналізу, так і аналізу конкретних подій, наприклад, формування уряду після виборів 2006 року або подій, що призвели до виборів 2007 року. Мета цієї секції – організувати обговорення сильних та слабких сторін альтернативних моделей та спробувати пояснити їх переваги та недоліки для України.
    
    2. Зміцнення Конституції. Як надати Конституції статус найвищого або основного закону, який би широко сприймався як легітимний? Як захистити Конституцію від частих змін, викликаних змінами балансу політичних сил, та забезпечити можливість внесення змін та поправок до неї виключно шляхом спеціального процесу, завдяки якому вона й надалі вважалася б легітимною?
    
    3. Створення незалежної судової системи, вільної від політичного впливу.
    В цій секції планується обговорити як принципи суддівської незалежності та шляхи, якими це забезпечується у різних системах, так і процеси відбору суддів, які забезпечили б визнання їхньої незалежності та легітимності.
    
    Науковці та викладачі, що бажають взяти участь у конференції, мають надіслати до Оргкомітету заявку не пізніше 20 серпня 2007 р. Відбір доповідей буде здійснювати група незалежних рецензентів, уповноважених Оргкомітетом конференції. Заявки, що надійдуть до Оргкомітету після вказаного терміну, розглядатися не будуть.
    
    Заявка має бути складена мовою, якою автор планує робити доповідь, та повинна включати:
    1. Загальні відомості про автора (авторів), включаючи місце роботи, посаду, учений ступінь, поштову адресу, електронну адресу, контактні телефони;
    2. Назву одної з рекомендованих тем (список тем див. вище), до якої автор відносить свою доповідь;
    3. Тези доповіді;
    4. Стислий виклад методології, що була використана автором у дослідженні його теми;
    5. Стислий опис типу та основних джерел даних, що будуть використані в доповіді.
    Доповіді можуть бути підготовлені колективом авторів.
    Обсяг заявки не повинен перевищувати 5000 знаків враховуючи пропуски між словами (приблизно 800 слів або три сторінки, надрукованих через два інтервали).
    Заявку можна подати до Оргкомітету:
    • електронною поштою на адресу conference@democracy.kiev.ua; приєднаний файл у форматі *.doc або *.rtf, шрифт Times New Roman;
    • звичайною поштою: 2 примірники, роздруковані на стандартному папері формату A4 через два інтервали та дискета (диск) із файлом у форматі *.doc або *.rtf, шрифт Times New Roman на адресу:
    Марголіній Л.В.
    вул. Лютеранська, 26/17, кв. 21
    Київ 01024
    • через інтернет-сторінку Проекту: www.democracy.kiev.ua.
    Всі, хто надіслав заявки, будуть повідомлені про рішення експертів до 3 вересня 2007 р. Автори відібраних для участі у конференції доповідей мають представити до Оргкомітету тексти своїх доповідей (обсягом до 12 сторінок, або 0,5 друкованого аркуша) не пізніше 15 жовтня 2007 р.
    
    
    Джерело : Канадсько-Український проект "Розбудова демократії"


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю