Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Зроби подарунок Україні! Переходь на українську!

23 липня, 2007 р.

    22 липня понад 100 волонтерів Всеукраїнського громадського руху «Не будь байдужим!» потягами передали 6 тисяч книжок „Зроби подарунок Україні! Переходь на українську!” на східні та південні терени України.
    
    Завдання акції – запропонувати мешканцям східних та південних теренів держави, які хочуть говорити українською, але не наважуються, подолати цей психологічний бар’єр. Водночас захід покликаний допомогти мешканцям Західної та Центральної України не піддаватися тиску російськомовної більшості у тих областях, куди вони їдуть відпочивати.
    
    Організатори акції – українські музиканти, а також звичайні громадяни, які вже протягом двох років об’єднані у Всеукраїнський громадський рух «Не будь байдужим!».
    
    Акція є третім етапом проекту «Зроби Україні подарунок! Переходь на українську!». Перший етап стартував у Києві 27 грудня 2006 року, коли 20 волонтерів руху роздали на центральних вулицях та передали у державні установи, громадські організації, школи та ВНЗ столиці 5 тисяч примірників кольорової книжки. У ній було зібрано практичні поради, як «безболісно» перейти на українську або як стати її дієвим симпатиком.
    
    У брошурі було наведено найпопулярніші україномовні ЗМІ, Інтернет-сайти, твори класиків та сучасних українських авторів. На сторінках книжки було подано перелік місць у Києві, де вирує українське культурне життя, та факти з історії української мови.
    
    Сотні листів від мешканців різних областей України з проханням передати брошуру у регіони спонукали авторів книжки розширити її зміст та видати новий наклад. Навесні 2007 року книга була оновлена. Зокрема, було додано карту поширення української мови, укладену Московською діалектологічною комісією у 1914 р., яка доводить, що на переважній більшості території сучасної України на початку ХХ ст. домінувала українська мова.
    
    У квітні-червні 2007 р. відбувся другий етап проекту, коли мешканці 7 обласних центрів отримали понад 40 тисяч психологічних порадників від волонтерів руху на місцях. Поспілкуватися з музикантами про мову як чинник єднання нації та про сучасні суспільні реалії люди у регіонах мали змогу під час музично-інтерактивних акцій у найбільших концертних залах обласних центрів. 13 квітня відбулася акція у Чернігові, 30 квітня – у Житомирі, 10 травня – у Хмельницькому, 17 травня – у Вінниці, 30 травня – у Кіровограді, 6 червня – у Черкасах, а 21 червня – у Сумах. Заходи супроводжувалися даруванням школам обласних центрів 10-х тисяч книжок художньої та історичної літератури українською мовою.
    
    «Україна – європейська держава. Рано чи пізно вона стане частиною європейського дому, - стверджує Сергій Присяжний, лідер гурту «Мотор’ролла». – Проте якщо не робити свідомих кроків на підтримку своєї культури, своєї мови, одного дня ми можемо втратити Україну й отримати Малоросію – периферійну зону далеко не найбільш передової імперії, що має відмінні від наших цінності та відмінну політичну культуру. Тому українці мають бути небайдужими!»
    
    Джерело : Не будь байдужим


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю