Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


МОЗ скасувало тендер на закупівлю препаратів для лікування ВІЛ/СНІДу.

23 липня, 2007 р.

    Міністерство економіки України вважає, що державні кошти можна і потрібно ефективно використовувати для закупівлі лише якісних препаратів.
    
    Саме цього вимагали представники Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом, лікарі та міжнародні експерти на прес-конференції 17 липня 2007р.
    
    Цікаво, що рішення про визнання торгів такими, що не відбулися, було прийнято на засіданні постійного тендерного комітету МОЗ ще 16 липня, напередодні прес-конференції (про прес-конференцію читайте тут )
    
    Однак, учасники прес-конференції не мали документального підтвердження скасування тендера. Керівники Фармакологічного центру МОЗ та Служби лікарських засобів МОЗ, присутні на конференції, не повідомили про це.
    
    Слід зазначити, що ще 12 липня 2007р. Міністерство економіки висловило свою чітку позицію стосовно цього питання: «…вимоги щодо застосування оригінальних запатентованих та генеричних препаратів… прекваліфікованих ВООЗ є суто медичною вимогою для підтвердження відповідної якості товару» - див. документ у додатку 2.
    
    Міністерство економіки України також наголошує на необхідності забезпечення високої якості препаратів водночас із ефективним використанням державних коштів.
    
    В свою чергу, Голова Національної ради з питань охорони здоров’я населення при Президентові України Микола Поліщук так прокоментував цю ситуацію: «Моя позиція і позиція Національної Ради з питань охорони здоров’я при президентові України така: ліки, які закуповуються нашим пацієнтам повинні бути якісними. На тендерах повинні закуповуватись препарати, які пройшли прекваліфікацію ВООЗ. Відносно відміни тендерів – я думаю, що це була обґрунтована відміна. Ліки, які нещодавно зареєстровані в Україні і не пройшли клінічних досліджень взагалі закуповувати не можна. Можна без клінічних досліджень закуповувати препарати, які мають прекваліфікацію ВООЗ, тому що вони обов’язково проходять всі процедури контролю якості».
    
    Таким чином, і Уряд України, і Секретаріат Президента одностайно підтримують необхідність закупівель якісних медичних препаратів, прекваліфікованих ВООЗ.
    
    ВБО «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ» наголошує на необхідності негайної розробки тендерної документації із включенням критерію прекваліфікації ВООЗ та оголошення нового тендеру. Мережа ЛЖВ також вважає за необхідне проведення Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) міжнародної експертизи процесу реєстрації препаратів та тендерних процедур міністерства охорони здоров’я України.
    
    джерело: civic.ua


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю