Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Правозахисники констатують погіршення стану з правами людини в Україні.

26 липня, 2007 р.

    Українська Гельсінська спілка презентувала третю щорічну розширену доповідь «Права людини – 2006» , що була підготовлена 15 українськими правозахисними організаціями, і є свого роду рекомендаціями органам державної влади: «Що необхідно змінити для покращення ситуації з станом прав людини в країні».
    
    Доповідь охоплює 2006 рік та перші п’ять місяців 2007 року.
    
    «У порівнянні з 2005 роком, стан з правами людини значно погіршився», - констатував під час презентації Євген Захаров, Голова правління УГСПЛ та співголова Харківської правозахисної групи.
    
    Зріс адміністративний тиск на українців, погіршилися проблеми з бідністю і нерівністю, а також з пасивним виборчим правом (правом бути обраним) зауважив Пан Захаров. Зокрема, партії хочуть мати в своїх списках виключно членів партій, що позбавляє безпартійних шансу бути представленими у вищому органі законодавчої влади. Так, виникає нонсенс, що Президент може бути самовисуванцем, і не бути членом якоїсь політичної партії, а депутат Райради зобов’язаний їм бути.
    
    Також правозахисник наголосив на порушенні державою права на приватність, що полягає в створенні державою бази даних на кожного громадянина завдяки персональному ідентифікаційному коду. Найцікавіше, що ці бази даних будуть зберігатися в приватній структурі «ЄДАПС» (більш детальну інформацію про загрозу праву на приватність читайте тут )
    
    
    Володимир Яворський, виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини, в своєму виступі зупинився на проблемах кримінально-процесуальної юстиції та діяльності судів. За його словами українська міліція, наразі, є репресивним органом, а не тим, що захищає права і свободи громадян. І це треба міняти.
    
    Реформувати необхідно і судову систему, переконаний Володимир Яворський, адже всі ми стали свідками недоліків діяльності судів на політичній арені. І ці недоліки може відчути на собі кожен громадянин України.
    Не фаховість судів також є основною причиною рейдерства в Україні, зауважив пан Яворський.
    
    Катерина Левченко, голова жіночого правозахисного центру «Ла Страда Україна» розповіла про збільшення випадків насильства на расовому та етнічному ґрунті, а також в структурах Департаменту виконання покарань, що досі залишається найбільш закритим державним органом, і де людей майже неможливо захистити.
    
    «Необхідні письмові скарги людей, які потерпають від насильства. А вони бояться скаржитися. Тому що сама система зупиняє їх сталінськими методами – побиттям, катуванням і навіть знищенням тих, хто потерпає від такого насильства».
    
    З найбільш позитивних змін, що сталися в нашій державі, правозахисники відмітили забезпечення реалізації права на свободу мирних зібрань.
    
    
    Джерело : Українська Гельсінська спілка з прав людини (УҐСПЛ)


Чи порушуються державою права людини під час дії карантину?
Так
Ні
Це є необхідністю