Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Мін’юст виносить на обговорення проект Адміністративно-процедурного кодексу України.

26 липня, 2007 р.

    Міністерство юстиції виносить на громадське обговорення проект Адміністративно-процедурного кодексу України.
    
    Як повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович, мета Кодексу - врегулювати відносини чиновників з громадянами.
    
    Міністр наголосив, що чинне законодавство України, яке регулює відносини "людина - влада", не враховує багатьох чинників таких відносин. Існують правові прогалини щодо звернень юридичних осіб за захистом порушених прав, процедури оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів влади, їх посадових осіб тощо.
    
    Разом з тим, прийняття актів, які регулюють адміністративні процедури – зокрема, запровадження у сфері надання управлінських послуг раціональних та демократичних адміністративних процедур, передбачено Резолюціями та Рекомендаціями Ради Європи.
    
    Адміністративно-процедурний кодекс України має стати законодавчим актом, що заповнить ці прогалини, зазначив Олександр Лавринович. Кодекс є "реформуючим" нормативно-правовим актом.
    
    Так, Кодексом пропонується визначити процедуру розгляду заяв та скарг громадян: форму та зміст заяв і скарг, порядок їх реєстрації та розгляду, порядок прийняття рішення за результатами розгляду заяви чи скарги. Кодекс також регламентує процедуру та терміни вирішення адміністративних справ.
    
    Встановлюється відповідальність за невиконання вимог Кодексу.
    
    Важливим нововведенням є обов’язок відшкодування витрат, завданих внаслідок скасування або тимчасового зупинення адміністративного акта. Таким чином пропонується реалізувати положення статті 56 Конституції України, відповідно до якої кожен має право на відшкодування за рахунок держави чи органів місцевого самоврядування матеріальної та моральної шкоди, завданої незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб при здійсненні ними своїх повноважень.
    
    Принципово новим є встановлення принципу презумпції правомірності дій і вимог суб`єкта звернення. Він полягає в тому, що такі дії і вимоги вважаються правомірними, поки інше не буде встановлено у зв’язку з розглядом та вирішенням індивідуальної адміністративної справи відповідним органом влади (суб’єктом розгляду скарги).
    
    Крім того, Кодекс спрямований на реалізацію статті 19 Конституції України, відповідно до якої органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
    
    Міністр повідомив, що при розробці проекту Кодексу робочою групою Мін’юсту було використано кращі здобутки сучасної адміністративної науки, враховано міжнародний досвід, норми та стандарти Ради Європи.
    
    З проектом Адміністративно-процедурного кодексу можна ознайомитися на сайті Міністерства юстиції (www.minjust.gov.ua) у рубриці "Обговорюємо законопроекти".
    
    Зауваження та пропозиції до проекту Адміністративно-процедурного кодексу України будуть прийматися Міністерством юстиції до 1 листопада 2007 року на електронну адресу const_movv@minjust.gov.ua


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю