Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Насильство в сім`ї та недотримання прав біженців - вкрай актуальні на Волині.

1 серпня, 2007 р.

    Про це на засіданні Луцького прес-клубу реформ, присвяченому порушенню прав людини, повідомив заступник начальника УМВС України у Волинській області Василь Куць.
    
    Проте, на його думку, сьогодні немає досконалих законодавчих важелів, які допомогли б вирішити ряд питань. Ідеться, зокрема, про жінок, котрі потерпають від насильства чоловіків і котрих не можуть захистити правоохоронні органи, адже згідно зі Статтею 11 Закону «Про запобігання насильству в сім’ї» (парадокс!), жінці тричі виноситься попередження про віктимну (тобто – провокуючу) поведінку. Натомість Василь Куць переконаний, що «насильство в сім’ї – перша стадія до скоєння інших злочинів».
    
    Порушення прав біженців, за словами пана підполковника, зумовлене відсутністю пункту тимчасового тримання. У майбутньому такий заклад буде розміщено в с. Журавичі Ківерцівського району, проте сьогодні біженців утримувати ніде і правоохоронні органи змушені відправляти їх у місця попереднього проживання. «У Нідерландах побудовані цілі містечка для біженців, і там вони почуваються захищеними. Ми ж повинні розуміти, що Україна є транзитною державою, бо причин залишатись у нас немає», – констатував Василь Куць.
    
    Загалом в Україні права людини порушуються за кількома пунктами: тортури і жорстоке поводження у тюрмах, порушення прав біженців, насильство в родині та злочини на ґрунті расової ненависті (щодватижні). З цього приводу своє занепокоєння висловив у жовтні 2006 року Комітет ООН із прав людини. Ці дані оприлюднила голова Міжнародної Амністії в Україні Наталія Дульнєва, презентуючи щорічний звіт організації щодо порушення прав людини. «Можна відновити будівлі, аеропорти, але людські долі відновити неможливо», – наголосила пані Наталія.
    
    З огляду на це Міжнародна Амністія виступає проти війни з тероризмом в усьому світі. Її представники – а це 2,5 млн. людей в 150 країнах – вважають, що «ця війна знищила більше людей, ніж сам терор» і ускладнила міжнародні відносини, не кажучи вже про понівечені життя. Загалом, за словами пані Наталії, сьогодні у світі поширюється «політика страху», яка «моделює полярний світ із ознаками «холодної війни» і призводить до людської безвідповідальності в усіх сферах, а отже – до різноманітних катастроф».
    
    
    Джерело : Луцький прес-клуб реформ


Чи порушуються державою права людини під час дії карантину?
Так
Ні
Це є необхідністю