Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Насильство в сім`ї та недотримання прав біженців - вкрай актуальні на Волині.

1 серпня, 2007 р.

    Про це на засіданні Луцького прес-клубу реформ, присвяченому порушенню прав людини, повідомив заступник начальника УМВС України у Волинській області Василь Куць.
    
    Проте, на його думку, сьогодні немає досконалих законодавчих важелів, які допомогли б вирішити ряд питань. Ідеться, зокрема, про жінок, котрі потерпають від насильства чоловіків і котрих не можуть захистити правоохоронні органи, адже згідно зі Статтею 11 Закону «Про запобігання насильству в сім’ї» (парадокс!), жінці тричі виноситься попередження про віктимну (тобто – провокуючу) поведінку. Натомість Василь Куць переконаний, що «насильство в сім’ї – перша стадія до скоєння інших злочинів».
    
    Порушення прав біженців, за словами пана підполковника, зумовлене відсутністю пункту тимчасового тримання. У майбутньому такий заклад буде розміщено в с. Журавичі Ківерцівського району, проте сьогодні біженців утримувати ніде і правоохоронні органи змушені відправляти їх у місця попереднього проживання. «У Нідерландах побудовані цілі містечка для біженців, і там вони почуваються захищеними. Ми ж повинні розуміти, що Україна є транзитною державою, бо причин залишатись у нас немає», – констатував Василь Куць.
    
    Загалом в Україні права людини порушуються за кількома пунктами: тортури і жорстоке поводження у тюрмах, порушення прав біженців, насильство в родині та злочини на ґрунті расової ненависті (щодватижні). З цього приводу своє занепокоєння висловив у жовтні 2006 року Комітет ООН із прав людини. Ці дані оприлюднила голова Міжнародної Амністії в Україні Наталія Дульнєва, презентуючи щорічний звіт організації щодо порушення прав людини. «Можна відновити будівлі, аеропорти, але людські долі відновити неможливо», – наголосила пані Наталія.
    
    З огляду на це Міжнародна Амністія виступає проти війни з тероризмом в усьому світі. Її представники – а це 2,5 млн. людей в 150 країнах – вважають, що «ця війна знищила більше людей, ніж сам терор» і ускладнила міжнародні відносини, не кажучи вже про понівечені життя. Загалом, за словами пані Наталії, сьогодні у світі поширюється «політика страху», яка «моделює полярний світ із ознаками «холодної війни» і призводить до людської безвідповідальності в усіх сферах, а отже – до різноманітних катастроф».
    
    
    Джерело : Луцький прес-клуб реформ


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю