Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Фінансові зловживання призводять до порушення прав дітей на оздоровлення та відпочинок.

20 серпня, 2007 р.

    Органами прокуратури України проведено перевірки додержання законодавства щодо оздоровлення та відпочинку неповнолітніх влітку 2007 року, забезпечення належних умов функціонування дитячих оздоровчих закладів, недопущення їх перепрофілювання, закриття, ліквідації та використання не за призначенням. Встановлено суттєві порушення прав дітей на повноцінний відпочинок, відновлення здоров’я та організоване дозвілля.
    
    За останні 5 років їх мережа значно скоротилась. Зокрема більше ніж у 10 разів зменшено кількість таборів праці і відпочинку, на третину - дитячих санаторіїв. У поточному році розпочали роботу лише 800 позаміських оздоровчих таборів, більшість з яких приватні. Через збільшення вартості путівок власниками цих закладів діти з малозабезпечених та багатодітних сімей позбавлені можливості користуватись їх послугами.
    
    Внаслідок неналежного фінансування дитячих оздоровниць, відсутність коштів на їх утримання, не розпочали роботу понад 30 оздоровчих закладів у АР Крим, Запорізькій, Київській, Кіровоградській, Чернівецькій областях. В Одеській області у порівнянні з минулим роком не відкрилося 100 закладів.
    
    Незважаючи на скорочення існуючої мережі дитячих оздоровчих закладів, органами місцевої виконавчої влади не вжито заходів до їх збереження та відновлення. Нерідко за сприяння посадових осіб цих органів приміщення дитячих оздоровчих закладів незаконно передаються в оренду приватним структурам та релігійним організаціям, які використовують їх не за призначенням. Так, рішенням сесії Магдалинівської районної ради Дніпропетровської області міжгосподарський оздоровчий табір „Веселка” передано в комунальну власність та реорганізовано у Комунальне підприємство „Оздоровчий табір „Веселка”. У подальшому продано за безцінь приватному підприємцю. Прокуратурою за цим фактом порушено кримінальну справу, яка розслідується.
    
    Аналогічні факти незаконної передачі в оренду майна дитячих оздоровчих закладів виявлено прокурорами Житомирської, Запорізької, Івано-Франківської, Львівської, Миколаївської, Сумської, Хмельницької, Черкаської областей.
    
    Через бездіяльність місцевих органів влади на порушення вимог земельного законодавства більшість дитячих оздоровчих закладів користуються земельними ділянками без правоустановчих документів. Нерідко землі дитячих санаторно-курортних закладів у мальовничих куточках України безпідставно та практично за безцінь передаються у користування та власність комерсантів, у т.ч. за погодженням з центральними та місцевими органами виконавчої влади на підставі сумнівних інвестиційних угод. Зокрема за згодою Міністерства охорони здоров’я України 7 га землі Одеського санаторію „Люстдорф”, мінімальною вартістю понад 10 млн. грн., перейшла за інвестиційним договором у користування ТОВ „Вертикаль”, розмір фінансових інвестицій якого складає лише 3 млн. грн. За позовом прокурора області у січні 2007 року, рішенням Верховного Суду України зазначену угоду визнано недійсною.
    
    Факти порушення вимог земельного законодавства виявлено прокурорами АР Крим, Запорізької, Івано-Франківської, Харківської областей.
    
    Усупереч вимогам законодавства про охорону дитинства службовими особами оздоровниць не завжди забезпечуються дітям захист життя і здоров’я. У червні поточного року в дитячому таборі “Чайка” Одеської області під час відпочинку інфіковано 36 дітей. За цим фактом Білгород-Дністровським міжрайпрокурором порушено кримінальну справу, слідство по якій триває.
    
    У ході прокурорської перевірки у Львівській області санітарно-епідеміологічною службою на початку оздоровчого сезону винесено постанови про тимчасову заборону діяльності стаціонарних 3 закладів. Спеціалістами санітарно-епідеміологічних служб Закарпатської області складено понад 60 протоколів про порушення санітарних норм в дитячих оздоровчих закладах, за якими 25 працівників тимчасово відсторонено від роботи, а керівникам таборів направлено майже 100 приписів на усунення виявлених порушень.
    
    На початку літа працювало понад 15 тис. таборів з денним перебуванням, які розташовані у приміщеннях шкіл, як правило, у міській смузі, що не задовольняє потребу дітей в оздоровчих послугах. Встановлено, що майже кожний 3 пришкільний табір в Україні діє з порушенням санітарних та епідеміологічних норм, не забезпечено повноцінного харчування, відпочинку та змістовного дозвілля.
    
    Інколи недоліки в організації оздоровлення та відпочинку дітей у цих закладах призводить до трагічних випадків. Так, під час організованої керівництвом загальноосвітнього закладу № 63 м. Маріуполя екскурсії, класний керівник за відсутності вчителя плавання допустила неорганізоване купання дітей, внаслідок чого загинула дитина. Прокурором міста за даним фактом порушено кримінальну справу. Прокуратурою Херсонської області виявлено непоодинокі порушення законодавства щодо забезпечення безпечних та нешкідливих умов відпочинку дітей у діяльності таборів „Дельфін”, „Енергія”. Не маючи належних умов для утримання та виховання дітей, за відсутності необхідної дозвільної документації щодо надання послуг з оздоровлення, ці заклади стали переможцями тендерів та оздоровлювали дітей пільгових категорій за рахунок бюджетних коштів.
    
    Усупереч Указу Президента України від 04.05.2007 „Про організацію літнього оздоровлення та відпочинку дітей у 2007 році” не забезпечено пріоритетне право на відпочинок та оздоровлення дітей пільгової категорії. З'ясовано, що з понад 100 тис. дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, оздоровлено лише 20 тис. За наявності майже 900 тис. дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, послуги з оздоровлення та відпочинку отримало лише 16 тис. неповнолітніх. Зі 170 тис. дітей-інвалідів оздоровлено тільки 8 тис. осіб.
    
    Проведеними Генеральною прокуратурою України перевірками в Міністерствах у справах сім'ї молоді та спорту, освіти і науки, аграрної політики України встановлено відсутність належного контролю за виконанням загальнодержавної програми щодо оздоровлення та відпочинку дітей на місцях, використанням передбачених на це бюджетних коштів.
    
    На усунення виявлених порушень законів, спрямованих на оздоровлення та відпочинок дітей прокурорами порушено понад 10 кримінальних справ, пред’явлено 20 позовів, внесено майже 200 приписів та подань, за результатами розгляду яких до відповідальності притягнуто понад 100 службових осіб. Генеральною прокуратурою України внесено подання Міністру освіти і науки України, поінформовано Прем’єр-міністра України.
    
    
    автор: Прес-служба Генеральної прокуратури України
    джерело: www.gpu.gov.ua


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю