Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Житомирські євреї просять припинити переслідування.

23 серпня, 2007 р.

    Головний рабин України Азріель Хайкін направив листа до президента, прем`єр-міністра, в Генеральну прокуратуру, в Службу безпеки України, в житомирську обласну державну адміністрацію, а також до всіх керівників релігійних та громадських організацій України із закликом активно боротися з будь-якими проявами ксенофобії і звернути особливу увагу на важку ситуацію, яка складається зараз в Житомирі.
    
    Про це повідомили у прес-службі головного рабина України.
    
    Як говориться в тексті листа, в Головний рабинат України надійшло звернення Житомирської єврейської общини, підписане головним рабином Житомира, Північної і Західної України Шломо Вільгельмом. В цьому зверненні викладаються факти про регулярні антисемітські інциденти: постійні образи, антисемітські написи і вандалізм відносно релігійних євреїв і культурних будівель, що відбуваються в Житомирі.
    
    “Єврейська громадськість України украй стривожена ситуацією з антисемітизмом, що складається в цьому місті. Релігійні євреї в Житомирі відчувають себе в небезпеці, їм постійно загрожують, їх ображають на вулицях і кидають в них предметами”, - говориться в тексті листа.
    
    Як повідомили в Головному рабинаті України, за цей рік сталося три серйозні напади на релігійних євреїв і єврейські організації. В двох випадках євреї отримали серйозні фізичні травми. В останньому випадку (серпень 2007 року) разом з рабином була побита його дружина.
    
    Як заявляє А. Хайкін, влада Житомира “не в змозі забезпечити безпеку і міжнаціональний та міжрелігійний мир в місті. Міліція, роблячи деякі кроки по патрулюванню території біля синагоги, не в змозі надати серйозну протидію антисемітським угрупуванням. Служба безпеки України ухиляється від розслідування цих інцидентів і діяльності антисемітських і ксенофобських угрупувань Житомирщини”.
    
    Головний рабин України звернувся до українських державних і суспільних організацій, до міжнародної громадськості із закликом “зажадати від житомирських правоохоронних органів, прокуратури, МВС і СБУ ретельного розслідування злочинів на національному і релігійному ґрунті, а від властей, як Житомира, так і України, – рішучих кроків по припиненню дій антисемітських і ксенофобських угрупувань”.
    
    “При цьому ми вимагаємо, що б були виявлені і понесли відповідне покарання не тільки безпосередні виконавці, але і замовники, організатори, ідейні натхненники та покровителі цих злочинів”, - заявляють в Головному рабинаті України.
    
    
    джерело: human-rights.unian.net


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю