Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


На Харківщині втілюватиметься у життя програма «Онкологія».

23 серпня, 2007 р.

    Щороку від раку помирають близько 5,5 тисяч жителів Харківщини. Захворіти на рак ризикує кожен 4-й чоловік та кожна 6 жінка. Злоякісні новоутворення є однією з найактуальніших медико-біологічних і соціально-економічних проблем.
    
    Про це напередодні йшлося на засіданні координаційної ради з питань охорони здоров’я та надання медичної допомоги населенню області під головуванням заступника голови облдержадміністрації Ігоря Терехова.
    
    Рак є причиною більш як 15 відсотків усіх летальних випадків і поступається за цим показником лише серцево-судинним захворюванням.
    
    Через запізнілу діагностику онкологічних захворювань 36% онкологічних хворих помирають протягом одного року після встановлення діагнозу. По Україні показник – 37%, в розвинених країнах світу не вище 30%.
    
    Сьогодні в Україні проживає майже 800 тисяч людей, які в той чи інший час перенесли онкологічне захворювання. З них 54 567 мешкає в Харківській області. Всі вони потребують періодичного лікування та щорічного спеціального обстеження з метою раннього виявлення рецидивів захворювання.
    
    Ігор Терехов дав доручення головному управлінню охорони здоров’я розробити програму «Онкологія», в якій передбачити будівництво онкоцентру і придбання сучасного діагностичного обладнання.
    
    Харківщина – єдина область в Україні, в якій не збудовано сучасного онкологічного центру. Харківський обласний клінічний онкологічний диспансер, на який покладено обов’язки надання консультативної та лікувальної допомоги хворим на злоякісні новоутворення, проведення організаційно-методичної роботи на території області, розташований у приміщеннях, які побудовані у двадцятих роках минулого сторіччя.
    
    В палатах переважно знаходиться по 6-8 хворих, відсутні душові кімнати, кімнати гігієни, по одній туалетній кімнаті на 40 хворих. На лікарняне ліжко припадає 3-4 кв. м. площі при нормі 7-10 кв. м. У зв’язку із дефіцитом площі у відділеннях відсутні умови для створення палат на одного-двох хворих, палат підвищеної комфортності. Операційний блок має недостатню кількість операційних, наявні операційні працюють із значним перевантаженням.
    
    Звертаючись до членів Координаційної ради з питань охорони здоров’я та надання медичної допомоги населенню області, заступник голови облдержадміністрації Ігор Терехов наголосив, що «аморально знаходитись в таких умовах, в яких лікуються онкохворі Харківщини». Він зазначив, що незважаючи на те, що будівництво нового онкоцентру триватиме до трьох років, треба вже сьогодні, за рахунок внутрішніх резервів, вирішувати питання з ремонту приміщень, закупівлі частини устаткування, забезпечення хворих усім необхідним.
    
    джерело: www.kharkivoda.gov.ua


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю