Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Медіа-профспілка вимагає розслідувати затримання фотокореспондента "Коментарів".

23 серпня, 2007 р.

    Київська незалежна Медіа-профспілка вимагає від керівництва Служби безпеки України і Генеральної прокуратури розслідувати затримання фотокореспондента тижневика «Коментарі» Олексія Солодунова. У вечері 20 серпня співробітники Служби безпеки України затримали та близько шести годин утримували Олексія Солодунова, який виконував редакційне завдання у фірмі, розташованій за адресою вул. Городецького 12/3, офіс 1 (м. Київ).
    
    На місці події працювало близько 15 представників правоохоронних органів, які відмовлялися представитися і пред’являти документи. Під час переговорів через закриті двері, невстановлений чоловік, що назвався слідчим Шевченківської податкової міліції Лисенком, пояснив лише, що він не зможе випустити журналіста з місця проведення оперативно-розшукових заходів до завершення всіх процедур. Як повідомили Медіа-профспілці у центрі зв’язків із громадськістю Міністерства внутрішніх справ України, насправді на місці події працювала оперативна група Служби безпеки України.
    
    Члени комітету Київської незалежної Медіа-профспілки, які прибули на місце подій, з’ясували, що Олексій Солодунов, під час затримання стояв у коридорі, а не в офісі фірми, де співробітники СБУ і податкової проводили оперативно-розшукові заходи. За словами Олексія, зайти до офісу його попросив один з оперативників спецслужби, після чого двері замкнули і фотокореспонденту не дозволили вийти з офісу. При цьому, за свідченнями журналіста, правоохоронці просто тримали його в приміщенні, не виконуючи жодних дій. Отже, на переконання профспілки, в затриманні Солодунова не було жодного сенсу.
    
    Медіа-профспілка у Києві переконана, що правоохоронці грубо порушили Конституційні права журналіста, на кілька годин безпідставно позбавивши Олексія Солодунова права на безперешкодне пересування, а також положення статті 45-1 Закону «Про інформацію». Крім того, в діях правоохоронців стосовно Олексія Солодунова помітні ознаки злочину, передбаченого статтею 171 Кримінального Кодексу України «Перешкоджання законній діяльності журналістів».
    
    Тому Київська Медіа-профспілка сьогодні звернулася з листами до Служби безпеки України та Державної податкової адміністрації України з вимогою провести перевірку за даним фактом і пояснити громадськості дії оперативників щодо фотожурналіста тижневика «Коментарі».
    
    
    джерело: www.profspilka.org.ua


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю