Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Реєстрація непідприємницьких організацій не має бути подвійною.

28 серпня, 2007 р.

    Спрощення порядку реєстрації непідприємницьких товариств передбачає проект Закону України „Про внесення змін до деяких законів України з питань реєстрації юридичних осіб”, схваленого на засіданні Уряду від 22 серпня ц.р.
    
    Необхідність прийняття цього законопроекту обумовлена наявністю подвійної реєстрації окремих видів непідприємницьких юридичних осіб. Такими є політичні партії, благодійні та громадські організації, адвокатські об’єднання, творчі спілки, торгово-промислові палати тощо. Ускладнена система реєстрації непідприємницьких товариств гальмує реалізацію права на свободу асоціацій, здійснення творчої діяльності, ускладнює формування інститутів громадянського суспільства. Крім того, законодавство, що регулює особливості реєстрації непідприємницьких товариств не узгоджується з іншими законами.
    
    З набранням чинності Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців” (2004 р.), склалась ситуація, за якої законодавчі акти по різному визначають порядок державної реєстрації окремих юридичних осіб, що фактично означає їх подвійну реєстрацію.
    
    Зокрема, порядок державної реєстрації непідприємницьких товариств визначено різними законами України – „Про політичні партії в Україні”, „Про об’єднання громадян”, „Про благодійництво та благодійні організації”, „Про адвокатуру”. Сьогодні реєстрація непідприємницьких товариств відбувається за такою схемою: від 3-х днів до 2-х місяців товариство реєструється в Мін’юсті, від 7 до 20 днів – у державного реєстратора. При цьому непідприємницька юридична особа отримує два свідоцтва та вносить дві реєстраційних плати.
    
    Законопроектом пропонується унормувати зазначені питання. Так передбачено покласти на Мін’юст та його територіальні органи функції державного реєстратора непідприємницьких товариств, скасувати додаткові реєстраційні збори, ввести єдиний зразок свідоцтва. Реєстраційні функції пропонується передати від органів місцевого самоврядування до територіальних органів юстиції для створення єдиної системи державного реєстратора.
    
    Реалізація законопроекту потребує збільшення граничної чисельності кожного територіального органу юстиції на 1 одиницю. Тобто всього чисельність органів юстиції необхідно збільшити на 603 одиниці, що потребує видатків на їх утримання (оплату праці та матеріально-технічне забезпечення) – 21 тис. гривень.
    
    Результатом впровадження зазначеного законопроекту буде скасування складної процедури подвійної реєстрації непідприємницьких товариств, спрощення набуття ними статусу юридичних осіб, а також узгодженість законодавства з цих питань з іншими законами України. Проект спрямований на поліпшення реалізації громадянами України їх конституційних прав і свобод, а також на захист основних прав людини та розвиток громадянського суспільства.
    
    Джерело : Департамент комунікацій влади та громадськості Секретаріату Кабінету Міністрів України


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю