Розсекречену пам’ять побачили вже у 21 місті.
31 серпня, 2007 р.
Виставка Розсекречена пам’ять, що містить архівні документи радянських органів держбезпеки про голодомор 1932-1933 років, проходить містами України. Тепер документи, на які було накладено гриф Цілком таємно, зможуть побачити всі бажаючі.
Івано-Франківськ став 21 містом, яке побачило виставку Розсекречена пам’ять. Далі будуть ще Ужгород, Львів та Рівне. А наприкінці року розширений варіант виставки зможуть відвідати й у Києві.
Виставка складається з архівних документів, щоденників, фотографій та спогадів українських селян - жертв сталінського терору. Раніше на цих документах стояв гриф Цілком таємно, тепер же всі вони доступні широкому загалу.
Виставка відображає у тому числі Україну 1932-1933 років: українські села Південної та Східної України з порожніми засіками, голодними дітьми та хатами із забитими вікнами, живих там не було. Люди повмирали з голоду. Так виглядала Україна в 1932-1933 роках.
Про це стає відомо лише зараз. Тривалий час на архівні документи спецслужб з інформацією про геноцид українського народу було накладено гриф Цілком таємно. Сьогодні в архівах СБУ - тисячі документів та кримінальних справ жертв каральної політики комуністичного режиму Радянського Союзу.
На виставці в Івано-Франківську 90 стендів і більше сотні документів. За словами організатора заходу Олександра Іщука, документів нараховується десятки тисяч, це накази, директиви, документи таємного діловодства, оперативно-статистична звітність та щоденники "ворогів народу". Саме в них, переконані історики, і слід шукати правду про минуле держави.
За матеріалами Польське радіо
джерело: Кореспондент.net
|