Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Україна: на виборах до Верховної ради на молодь покладають великі надії.

24 вересня, 2007 р.

    Незважаючи на те, що всі лідери політичних сил в даний час поринули у світ передвиборчих агітаційних турів по Україні, на місцях штаби політичних партії опікуються питанням законності та фаховості проведення позачергових виборів до Верховної Ради України 30 вересня.
    
    Про це свідчить той факт, що за результатами проведених семінарів для офіційних спостерігачів в рамках проекту „Програма навчання офіційних спостерігачів від політичних партій (блоків) на позачергових виборах 2007 року” більш ніж по всій Україні ( Волинська, Івано-Франківська, Київська, Миколаївська, Рівненська, Сумська, Тернопільська, Херсонська, хмельницька, Чернівецька, Чернігівська області та Закарпаття) до навчання у більшості випадків було залучена саме молодь.
    
    Незважаючи на те, що побачити молодь у списках кандидатів в народні депутати доводиться нечасто, все ж таки на молодих та перспективних покладають надії, що саме вони контролюватимуть вибори кваліфіковано.
    За результатами незалежного моніторингу щодо наявності молоді у списках партій/блоків - кандидатів на позачергових виборах до ВР, який провела Чернігівська МГО «Молодь – XXI століття», маємо такі результати: у списку БЮТ молоді приділяють увагу лише на 15,11%, Наша Україна-Народна Самооборона - 16,28%, в той час Громадянська партія "ПОРА" має у списку - 72,62% молодих людей, Всеукраїнське об’єднання «Свобода» - 43,87%, Виборчий блок політичних партій "КУЧМА" - 30,95%.
    Стосовно спостерігачів картина діаметрально протилежна. Згідно аналізу кількості присутніх на навчанні, головну функцію, спостереження за процесом волевиявлення громадян України, покладають на молодь такі учасники виборчих перегонів як БЮТ та Наша Україна-Народна Самооборона. Інші партії орієнтуються на людей старшого віку.
    В розрізі активності в контексті навчання спостерігачів серед загалу політичних партій вирізняється Наша Україна-Народна Самооборона, БЮТ та Партія Регіонів. Фактори є різні. Згідно із Законом «Про вибори народних депутатів України» подання про реєстрацію спостерігача від партії (блоку) за підписом уповноваженої особи партії (блоку) вноситься до відповідної окружної виборчої комісії не пізніше як за п'ять днів до дня виборів. Тобто, включно до 24 вересня можна реєструвати спостерігачів. Напевно, виходячи із цього, партії/блоки відкладають навчання своїх спостерігачів на «потім», розраховуючи на підготовку власними силами.
    
    Виконавцем всеукраїнської програми навчання офіційних спостерігачів на виборах 2007 року, ініційованої Представництвом Міжнародного Республіканського Інституту (США) в Україні, виступає Всеукраїнська громадська організація «Фонд розвитку демократії». Метою програми є підготовка кваліфікованих офіційних спостерігачів від політичних партій (блоків) з питань підвищення рівня їхньої обізнаності зі своїми правами і обов’язками та сприяння реалізації виборцями своїх прав під час позачергових виборів 2007 року. Організатори підійшли до реалізації проекту, виходячи із принципу дотримання рівної участі для всіх бажаючих пройти навчання. Тому, про активність чи пасивність можна говорити цілком об’єктивно, оскільки запрошення отримали всі партії/блоки, що офіційно зареєстровані в ЦВК.
    
    Оскільки даний проект є єдиним в Україні по навчанню спостерігачів на позачергових виборах 30 вересня. Ініціатори навчання кваліфіковано підійшли до питання організації семінарів та впевнені, що надана професійна допомога у підготовці кваліфікованих спостерігачів на виборах 2007 року, дозволить ефективно організувати спостереження протягом виборчого процесу та в день голосування, незалежно від віку спостерігача та кольору політичних сил, на виборчих дільницях пануватиме атмосфера взаємодопомоги серед спостерігачів.
    
    Джерело: ВГО «Фонд розвитку демократії»


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю