Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Відсутність лікування ВІЛ/СНІДу в умовах тимчасового затримання загрожує національній безпеці України.

2 жовтня, 2007 р.

    На прес-конференції «Чи стане можливим доступ до лікування СНІД для ВІЛ-позитивних затриманих в Україні?» МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» та партнерські організації закликали урядові структури якнайшвидше затвердити міжвідомчу інструкцію, яка визначить порядок поводження із затриманими особами, які приймають антиретровірусні препарати (АРВ-препарати). Неурядові організації, що надають послуги з догляду та підтримки ВІЛ-позитивним особам, фіксують випадки, коли при затриманні співробітники міліції вилучали у ВІЛ-інфікованої особи життєво необхідні АРВ-препарати.
    
    У подібну ситуацію потрапив ВІЛ-позитивний Максим, якого було затримано працівниками міліції. Максим приймає антиретровірусну терапію (АРТ) і повинен строго дотримуватись режиму, оскільки навіть найменше відхилення негативно позначається на його здоров’ї та самопочутті. Потрапивши у районний відділ, хлопець не мав можливості слідкувати за часом і тому, щоб прийняти необхідну дозу препарату, був змушений протягом 2-3 годин стукати у двері камери, аби привернути до себе увагу чергових і отримати життєво необхідні ліки. Зі слів Максима стало відомо, що про його ВІЛ-позитивний статус знали всі, навіть практиканти. Слід взяти до уваги, що випадок з Максимом стався у Києві. Важко уявити наскільки ситуація загострюється у малих містах, де люди майже всі одне одного знають та інформація поширюється миттєво. Протягом останніх дев’яти місяців було зафіксовано 6 подібних випадків працівниками ВІЛ-сервісної організації МБФ «Вертикаль», яка працює при Київському міському центрі профілактики та боротьби зі СНІДом.
    
    На неприпустимості порушення режиму прийому АРВ-препаратів хворими на ВІЛ-інфекцію/СНІД наголошує заступник директора Українського центру профілактики та боротьби зі СНІДом Людмила Сторожук: «Якщо ми будемо допускати переривання АРТ під час тимчасового затримання наших хворих, які отримують цю терапію, ми можемо призвести до того, що в Україні розповсюдяться резистентні штами ВІЛ, тобто штами, які стійкі до наявних сьогодні АРВ-препаратів. І це вже буде загрожувати не тільки економіці держави, а навіть національній безпеці. Усі дії, які будуть призводити до розповсюдження резистентних форм ВІЛ, збільшуватимуть витрати держави на лікування ВІЛ/СНІДу». При цьому слід враховувати, що курс лікування ВІЛ-інфекції для одного пацієнта коштує від 300 доларів США до 5 тис. доларів США на рік.
    
    У червні 2007 року МБФ «Вертикаль» в рамках адвокаційного проекту ініціював створення міжвідомчої робочої групи при Міністерстві охорони здоров’я України, яка розробила проект Інструкції «Про порядок поводження з особами, які приймають антиретровірусні препарати, під час їх затримання та арешту (взяття під варту)». Наразі цей проект перебуває на узгодженні в МОЗ України, після чого його мають підписати керівники Міністерства охорони здоров’я та Міністерства внутрішніх справ та зареєструвати у Міністерстві юстиції України.
    
    На думку менеджера програм з політики та адвокації МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» Павла Скали: «Підписання наказу дасть змогу уникати у подальшому ганебних випадків, коли в результаті неправомірних дій правоохоронців ВІЛ-позитивні люди зазнають нелюдського поводження та знущань, переривають АРТ-лікування та вимушені розголошувати свій діагноз, щоб врешті повернути свої ліки».
    Джерело:http://www.khpg.org/


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю