Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Тривожні тенденції на пострадянському просторі.

18 березня, 2004 р.

    Банки Узбекистану не обслуговують банківські рахунки одержувачів західних грантів.
    Як повідомив московський Центр екстремальної журналістики (Оле Панфілов), от уже два місяці, як 18 співробітників неурядової некомерційної організації "Интерньюс", що працюють по проекті моніторингу волі слова, не можуть одержати свою зарплату. "Интерньюс-Узбекистан" є одержувачем субгранта. Грантодателем є Агентство США по міжнародному розвитку, а грантополучатель - міжнародна організація "Адил соз", м. Алмати.
    Неурядові організації чотирьох країн Центральної Азії об'єднали свої зусилля по захисту свободи слова, прав журналістів і ЗМІ. Це Національна Асоціація незалежних засобів масової інформації Таджикистану (НАНСМИТ), Громадські об'єднання "Журналісти" (Кыргызстан), Міжнародний Фонд захисту свободи слова "Адил соз" (Казахстан) і організація "Интерньюс" (Узбекистан). Основна мета проекту - розвиток відкритого громадянського суспільства, реалізація його прав на одержання всебічної і неупередженої інформації і всеосяжне посилення демократичних принципів волі слова в Казахстану, Кыргызстане, Таджикистану й Узбекистану. Проект підтриманий Агентством США по міжнародному розвитку (ЮСАИД). Реалізацію проекту в Узбекистану здійснює Недержавна некомерційна організація "Интерньюс". У її задачі також входить проведення моніторингів стану волі слова. Для реалізації даного проекту в організації на договірній основі працюють 15 кореспондентів - в областях країни, у місті Ташкенті й у Республіці Каракалпакстан. В даний час усі вони сидять без зарплати.
    У чому ж причина невиплати зарплати?
    4 лютого 2004 була видана постанова Кабінету Міністрів Узбекистану "Про заходи для підвищення ефективності обліку фінансових засобів технічного сприяння, грантів і гуманітарної допомоги, одержуваних від міжнародних, іноземних урядових і неурядових організацій". Постанова також передбачає запобігання можливостей каналів по відмиванню незаконних "брудних" фінансових засобів. Відповідно до пункту 2 Постанови, на Національний банк зовнішньо-економічної діяльності Узбекистану і Державно-акціонерний банк "Асака" покладається визначення спеціальних філій для обслуговування рахунків одержувачів технічного сприяння, грантів і гуманітарної допомоги. Виходячи з цієї вимоги, усі грантополучатели переходять на обслуговування у вищевказаних банках. У зв'язку з цим банки зажадали від организаций-грантополучателей усі документи і договори, що стосуються одержання грантів і допомоги, перевірили цільове використання наданої допомоги, зробили акта-звірення. З цієї причини співробітники, що працюють по грантах, не змогли одержати зарплату за січень і лютий, тому що Нацбанк і "Асакабанк" на час перевірки призупинили виплату зарплати. Незважаючи на обіцянки, що лютневу зарплату видадуть до 8 березня, цього не відбулося. Уже минули терміни видачі зарплати за лютий, але в Національному банку ВЭД РУ ніхто виразно не зміг пояснити, коли ж можна буде одержати гроші.
    Розрахунковий рахунок ННО "Интерньюс" і до виходу вищезгаданої Постанови обслуговувався даним банком, так що вони завжди його контролювали.
    Можна розуміти положення бюджетников, яким не видають зарплату по кілька місяців, через нібито, відсутності готівок у банках. Але, гроші по грантах у виді вільно конвертованої валюти надходять через границю. Тоді, у чому ж проблема?
    Нелишне нагадати, що відповідно до трудового законодавства Узбекистану, роботодавець зобов'язаний оплачувати працівнику виконану їм роботу не рідше одного разу в кожні полмесяца. На жаль, законодавством Узбекистану не передбачене нарахування пені і застосування штрафних санкцій за кожний прострочений день оплати праці. Якби було інакше, то банки напевно знайшли би вихід з положення і видали би зарплату вчасно.
    Джерело: Ferghana.Ru


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю