Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


З початку року 15 рівнянок постраждало від торгівлі людьми.

17 жовтня, 2007 р.

    Відсутність трудової візи і трудового контракту, порушення візового режиму іноземних держав, звернення до сумнівних агентств працевлаштування за кордоном веде до того, що люди потрапляють у сексуальне рабство. В Україні заробляють на торгівлі людьми, а шукати винних правоохоронцям дуже непросто.
    
    Як пояснює заступник начальника відділу боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми УМВСУ в Рівненській області Василь Сиротинський, складність ведення подібних справ полягає в тому, що Україна не з усіма державами має підписаний договір про правовий захист, і не може виконувати слідчі дії на їхній території.
    
    - Виходить, що на території держави ми можемо злочин якось документувати, виявляти, а далі все залежить від того, як поставиться до проблеми та чи інша країна, - розповідає правоохоронець.
    
    Основною ж причиною, через яку люди потрапляють в такі ситуації, пан Сиротинський називає низьку матеріальну забезпеченість людей. Цим користуються злочинці, заманюючи неправдивою інформацією та «вигідними пропозиціями» працевлаштування.
    Попри це адвокат Олександр Бражніков переконаний, що в сексуальне рабство за кордон потрапляють зазвичай повії, які займалися цим тут, і невдоволені вони не жорстоким поводженням, а меншим заробітком в порівнянні з тим, що обіцяли заплатити. Адвокат радить правоохоронцям відрізати можливість цим займатися, накладаючи штрафи, застосовуючи облік повій і контроль. Разом з тим він вважає, що влаштування громадянами життя своїх клієнтів за кордоном не завжди є кримінальним:
    - Якщо клієнт комусь заплатив гроші за працевлаштування, то той хто їх отримав, кримінальної кримінальності за це не несе.
    
    Якщо ж ці гроші заплатив той, хто отримав клієнта як заробітчанина, то тоді наступає кримінальна відповідальність. Складність полягає в тому, що важко довести продаж людей у якийсь там клуб без показів з боку клубу.
    В цьому році рівненськими правоохоронними органами 15 жінок визнані потерпілими внаслідок торгівлі людьми. Голова правління центру «Чайка» Лариса Гунько говорить про 65-70 осіб. Різниця у статистиці пов’язана з тим, що не всі жінки згідні звернутися до правоохоронців, остерігаючись викриття свого минулого перед близькими.
    
    - В будь-якому випадку люди мають право на захист, на підтримку, яку б помилку не скоїли з чиєїсь чи з власної вини. І, звісно, треба карати винних. Я переконана, якби на Рівненщині було декілька гучних процесів, було б зовсім інше ставлення до проблеми, - вважає Лариса Гунько.
    
    Джерело : Рівненський прес-клуб


Чи порушуються державою права людини під час дії карантину?
Так
Ні
Це є необхідністю