Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Правозахисний кінофестиваль «Ступені»: зроблено перший крок.

19 жовтня, 2007 р.

    З 4 по 7 жовтня 2007 року в Києві відбувся Міжнародний правозахисний кінофестиваль «Ступені».
    
    Про це 17 жовтня в прес-центрі харківського інформаційного агентства «STATUS QUO» повідомив журналістів президент кінофестивалю Ігор Парфьонов.
    
    
    
    Відомий харківський кінорежисер заявив, що фестиваль «Ступені» – це унікальний проект, що не має аналогів у країнах СНД і Європи, тому що у конкурсній програмі брали участь дуже різнопланові стрічки: художні та документальні фільми, анімація, соціальні ролики, навіть музичний кліп. Всі вони були присвячені правам людини, захисту тварин і природи.
    
    Кінофестиваль проходив за підтримки й участі Міністерства культури і туризму України, Союзу кінематографістів України та ряду громадських організацій світу. Фінансову підтримку надав Фонд Олександра Фельдмана. За словами І. Парфьонова, головна мета кінофестивалю, що пройшов – пропаганда гуманного способу життя.
    
    Гостями фестивалю стали представники організацій із понад 15 країн світу. В рамках фестивалю були проведені виставки фотографій і плакатів, організована робота семінарів і круглих столів, присвячених правозахисній тематиці.
    
    На адресу фестивалю поступило більше 400 фільмів з 30 країн світу. В результаті конкурсного відбору в основну програму потрапило близько 80 стрічок з 20 країн (14 з них – українські). Як відзначив голова журі кінофестивалю, харківський сценарист Аркадій Філатов, головним критерієм відбору фільмів була їх відповідність правозахисній тематиці.
    
    80-90 % фільмів, що були продемонстровані під час фестивалю – як нових, так і старих – для українського глядача були прем’єрними кінопоказами. Так, на відкритті фестивалю відбувся показ фільму «Розіпнуті», знятого самим Парфьоновим. Також були показані такі неоднозначні фільми, як «Незручна правда» Альберта Гора (віце-президента США), «Місце на Землі» Артура Арістакисяна, «Рік миру Джона і Йоко» та інші.
    
    Цікаво, що серед переможців міжнародного правозахисного кінофестивалю «Ступені» журі визначило й 6 українських фільмів.
    
    На питання журналістів, чи буде проводитись показ фестивальних стрічок і в Харкові, І. Парфьонов зазначив, що планується організувати демонстрацію цих фільмів у Москві, Санкт-Петербурзі, Ялті та Харкові, проте, через нестачу матеріальних коштів, поки що точний термін проведення таких кінопоказів назвати неможливо.
    
    Певним поступом можна назвати те, що Міністерство культури і туризму України, за словами І. Парфьонова, планує внести фестиваль до реєстру заходів, що проводяться міністерством, і забезпечити фінансування фестивалю.
    
    У планах організаторів також запровадження з 2008 року антипризу «Маю право», який вручатиметься громадським діячам, «людям мистецтва і культури» за пропаганду на особистому прикладі антигуманного способу життя.
    Джерело:http://www.khpg.org/


Чи порушуються державою права людини під час дії карантину?
Так
Ні
Це є необхідністю