Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Закарпатські чоловіки найбільше потерпають в Україні від генедрного насильства.

22 жовтня, 2007 р.

    Держслужбовці, представники соціальних служб, освітяни та журналісти закарпатських райцентрів Тячева і Рахова намагалися позбутися гендерних стереотипів. У названих містах відбувся семінар Ужгородського прес-клубу на тему: «Ґендерні ресурси українських мас-медіа».
    
    Маріанна Колодій, директор Центру гендерної освіти при Ужгородського Національного Університету наголосила, що сьогодні в Україні слід захищати як права жінок, так і чоловіків, що і передбачає гендерна політика як рівність обох статей. Часто від дискримінації потерпають саме чоловіки, які, згідно з стереотипами, які існують у суспільстві змушені заробляти обов’язково більше, ніж жінка. Крім того, як правило, вони досить відсторонені від процесу виховання дітей та не мають психологічної розгрузки. Тривалість життя чоловіків зменшується, їх найбільше серед самогубців (80%), засуджених (понад 85%), онкохворих. У Закарпатті узагалі найвищий показник в Україні насильства проти чоловіків (9%). Майже відсутні «чоловічі» лікарі-андрологи у місцевих лікарнях.
    
    Оксана Гуранич, головний спеціаліст управління молоді і спорту Закарпатської ОДА зазначила, що жінок у органах влади Закарпаття – 70%, проте жодної на керівних посадах. Жінки займають посади починаючи з 7-8 категорії. Серед держслужбовців 1-4 категорії – жодної жінки. Водночас у школі, наприклад, хлопчики, що формуються, майже не мають змоги спостерігати чоловічої моделі поведінки, оскільки більшість педагогів – жінки.
    
    Семінар відбувся у рамках програми «Інформаційно-просвітня кампанія з поширення ґендерних знань для журналістів районних та обласних видань».
    
    
    джерело: zik.com.ua


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю