Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


У Франції можуть розглянути закон про Голодомор.

22 жовтня, 2007 р.

    Французька Національна Асамблея зареєструвала цими днями законопроект про визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу.
    
    Якщо законодавча ініціатива швидко назбирає на свою підтримку 100 підписів, пропозицію буде розглянуто в найближчі терміни.
    
    Законопроект про визнання українського геноциду запропонований депутатом від Півночі Крістіаном Ванетом. Пан Ванет минулого року також виступив з аналогічною законодавчою ініціативою, але через підготовку до парламентських виборів, які відбулися у Франції в червні цього року, проект не встигли розглянути.
    
    Нинішня законодавча ініціатива приурочена до 75 річниці Голодомору. Французький депутат правої політичної орієнтації вважає, що усі геноцидні злочини, скоєні упродовж ХХ століття, мусять бути офіційно засудженими.
    
    За два дні, що минули з моменту реєстрації проекту, документ здобув із два десятки прихильників. Позаяк більшість у Національній Асамблеї належить партії Союзу за Народний Рух, до якої входить як ініціатор проекту про визнання Голодомору, так і Президент Франції, можна обережно припускати близьке голосування за проектом.
    
    Загалом французький парламент має певну традицію ухвалення так званих "історичних" законів. У 2001 році Національна Асамблея визнала вірменський геноцид 1915 року, що призвело до бурхливого обурення з боку Туреччини. У 2005 році був ухвалений закон, що засуджував рабське поневолення чорних африканців представниками західних цивілізацій.
    
    Цей закон також був розкритикований за те, що обминув увагою як поневолення чорних африканців арабами та азійцями, так і работоргівлю, яку здійснювали самі ж чорні африканці. Нарешті, два роки тому парламент довго визначався, чи варто зобов’язувати вчителів історії підкреслювати позитивні наслідки колонізації в колишніх поневолених країнах.
    
    Отже, політичний контекст до ухвалення імовірного закону про Голодомор досить складний. Але, зважаючи на зміну ставлення до української проблеми після приходу до влади Ніколя Саркозі, позитивне голосування виключати не варто.
    джерело: www.bbc.co.uk


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю