Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


В Україні вшанували видатного правозахисника Павла Григоренка.

22 жовтня, 2007 р.

    Днями в Україні з нагоди 100-річчня від дня народження видатного правозахисника Павла Григоренк відбулися урочисті заходи по вшануванню його світлої пам‘яті.
    
    Зокрема, як передає кореспондент УНІАН, в київському Будинку вчителя зібралися знайомі та родичі правозахисника. “Його стратегічне мислення відіграло велику роль у становленні радянського дисидентства”, - відзначив у своєму виступі член закордонного представництва Української Гельсінської Спілки Леонід Плющ.
    
    За словами директора видавництва “Смолоскип” Осипа Зінкевича, П. Григоренко вперше вказав на різницю між Московською та Українською Гельсінськими групами: якщо перша боролася за людські права, то друга до них додавала ще й національний компонент.
    
    Напередодні в Сімферополі представники меджлісу кримськотатарського народу, Представництва Глави нашої держави в автономії і регіональної організації Народного Руху України поклали квіти до пам`ятника П. Григоренку. Під час церемонії було відслужено молебень. Промовці відзначали патріотизм і подвижницьку діяльність П. Григоренка, завдяки якому проблема репресованих сталінським режимом кримських татар стала відомою міжнародній спільноті.
    
    У жовтні минулого року Верховна Рада відмовилася відзначити 100-річчя від дня народження колишнього дисидента. За проект постанови, внесений депутатами п‘ятого скликання Мустафою Джемілєвим, ЛевкомЛук'яненком та Ніною Карпачрвою, проголосували лише 193 депутати за необхідних 226. Зокрема, за проект постанови не голосували соціалісти, комуністи та фракція Партії регіонів.
    
    
    
    
    джерело: human-rights.unian.net


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю