Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


У Тернополі відбувся один із етапів українсько-німецького проекту з профілактики ВІЛ/СНІДу.

23 жовтня, 2007 р.

    Протягом трьох днів у Центрі Європейських і міжнародних студій при Тернопільському економічному національному університеті працював консультативний семінар з оцінки та планування розширення універсального доступу до профілактики ВІЛ/СНІД, лікування, догляду та підтримки на регіональному рівні. У семінарі взяли участь представники Українського інституту соціальних досліджень, Німецького Товариства технічного співробітництва (GTZ), фахівці управління охорони здоров’я та управління у справах сім’ї, молоді та спорту Тернопільської ОДА.
    
    У семінарі взяв участь уповноважений від уряду Німеччини, керівник проекту Торстен Брецина, який представляв Товариство технічного співробітництва (GTZ), що працює на виконання завдань німецького уряду.
    
    Саме німецький та український уряди узгодили програму з профілактики ВІЛ/СНІДу, яка територіально охоплює чотири області Західної України – Тернопільську, Вінницьку, Хмельницьку та Чернівецьку. Даний проект обговорювався протягом двох останніх років, а в березні цього року вступив у дію. Головним партнером німецької організації є Міністерство охорони здоров’я України.
    
    У межах проекту відбулася консультативна зустріч за участю медичних, соціальних, благодійних, релігійних, громадських організації, які здійснюють первинну та вторинну профілактику, лікування, догляд й підтримку ВІЛ-інфікованих, людей, котрі живуть зі СНІДом у м. Тернополі та області.
    
    Метою зустрічі було визначення цілей та напрямів діяльності, планування роботи щодо реалізації регіональної стратегії з профілактики ВІЛ/СНІДу в Тернопільській області.
    
    Підбиття підсумків за напрямами роботи семінару відбулося за участю німецьких гостей та начальника управління охорони здоров’я Тернопільської ОДА Володимира Курила. Керівник проекту Торстен Брецина озвучив позицію GTZ щодо проблем у профілактиці ВІЛ/СНІД на Тернопільщині, а також повідомив про можливу допомогу з боку Німеччини для їх вирішення.
    
    
    Довідка ЗІКу.
    
    
    Die Deutsche Gesellschaft fur Technische Zusammenarbeit (GTZ) – Німецьке Товариство технічного співробітництва — урядова організація. Товариство було засновано у 1975 році. Ця державна структура встановлює і підтримує стандарти високої якості відповідно до "Стратегії міжнародного розвитку", прийнятої урядом ФРН. Товариство має понад 2500 діючих проектів у понад 130 країнах. І є однією з найдосвідченіших у світі організацій в галузі технічної співпраці з країнами, які розвиваються або переходять на ринкову економіку.
    
    Крім понад тисячі працівників Головного офісу, близько десяти тисяч міжнародних і місцевих працівників працюють у різних країнах в проектах, які орієнтовані на економічний, соціальний, політичний, управлінський розвиток. GTZ працює в країнах Центральної і Східної Європи, СНД, де здійснює близько 200 проектів.
    
    Цього року урядами України і Німеччини підписаний меморандум щодо співпраці у програмі з профілактики ВІЛ/СНІДу.
    
    
    джерело: www.zik.com.ua


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю