Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Порушники національної жалоби – СТБ, ТЕТ, «Сіті», НТН і Новий канал – даватимуть пояснення.

25 жовтня, 2007 р.

    Нацрада на засіданні 24 жовтня оголосила результати вибіркового моніторингу щодо дотримання центральними телекомпаніями Указу Президента з приводу оголошення в країні дня жалоби за загиблими в катастрофі у Дніпропетровську.
    Як було з’ясовано в результаті контрольних дій Нацради, майже всі телекомпанії порушили вимоги «Положення про проведення дня жалоби», затвердженого ще 23 жовтня 2001 року. Згідно з цим положенням телекомпанії мали інформувати громадян про причини оголошення трауру, передавати номери довідкових телефонів та номери рахунків, на які треба скерувати допомогу, відповідно оформлювати ефір, а також внести відповідні зміни у програмні концепції, знявши з ефіру розважальні програми та комедійні фільми.
    «Щоби глядачі могли зрозуміти з ефіру, що трапилася трагедія», - пояснив вимоги офіційного документу перший заступник голови Нацради Ігор Курус.
    Вердикт Нацради: майже всі телекомпанії проігнорували трагедію в Дніпропетровську, обмеживши інформування своїх глядачів про трагічні події лише новинами.
    Так, за результатами моніторингу, 16 жовтня в день трауру телеканал «Сіті» транслював розважальну програму «Таксі», ТЕТ – «Дом 2», СТБ – ранкову розважальну вікторину, Новий канал – щоденник «Фабрики зірок» (розважальна програма), а НТН – кінокомедію «Джек Восьмьоркін – американець».
    Представники ТРО пояснювали, що їхні канали змінили на цей день сітки мовлення, знявши багато іншого розважального продукту, а відмоніторені порушення – окремий недогляд.
    Згідно з рішенням Нацради, усі телекомпанії мають надати письмові пояснення, а також сітки мовлення, що були сформовані до оголошення дня жалоби і згідно з якими фактично велося мовлення в цей день. Нацрада має розглянути питання по суті після подання усіх цих документів, але вже прийняла рішення в подальшому проводити моніторинг телеефіру в спеціальні дні (дні жалоби і трауру) в автоматичному режимі.
    На наступному засіданні буде оприлюднено результати моніторингу ефірів радіокомпаній в день жалоби 16 жовтня.
    Джерело:http://imi.org.ua/


Чи порушуються державою права людини під час дії карантину?
Так
Ні
Це є необхідністю