Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


У Європі вважають, що корупція загрожує розвитку демократії в Україні.

30 жовтня, 2007 р.

    Європейська організація Група держав проти корупції (GRECO) при Раді Європи оприлюднила результати дослідження про рівень хабарництва в Україні. За висновком європейських експертів, корупція в Україні становить серйозну загрозу демократії.
    
    Над звітом працювали незалежні експерти з Німеччини, Великобританії, Словаччини та Литви. Вони ознайомилися з українським законодавством у цій сфері та провели низку зустрічей з представниками урядових організацій.
    
    За висновком експертів, корупція в Україні становить серйозну загрозу демократії та верховенству права.
    
    Згідно з звітом GRECO, відповідною базою для реформ у цій галузі може бути проект Президента України На шляху до добропорядності.
    
    Документ містить також 25 рекомендацій щодо подолання корупції в Україні, серед яких, зокрема, створення окремої структури для контролю за втіленням національних антикорупційних стратегій.
    
    Цей орган повинен представляти не лише державні організації, а й громадські, та мати достатній рівень незалежності, аби здійснювати ефективний моніторинг.
    
    Група держав проти корупції відслідковуватиме втілення цих рекомендацій в Україні до кінця 2008 року.
    
    Раніше провідна міжнародна організація з боротьби з корупцією Transparency International також оголошувала результати свого дослідження, відповідно до яких рівень корупції в Україні склав 2,7 пункти, по 10-бальній шкалі, де 0 - максимум, а 10 - відсутність корупції взагалі
    
    Торік цей показник становив 2,8 пункти.
    
    Серед критеріїв формування рейтингу використовуються такі, котрі критично важливі для інвесторів і міжнародних компаній і мають відношення до середовища для функціонування вітчизняного й іноземного бізнесу.
    
    Основними пунктами для дослідження є: бюрократія, корупція в держорганах і судовій системі, у веденні бізнесу, у податковій системі, у бюджетному менеджменті; відмивання грошей, політична корупція, правові гарантії, корупція у фінансуванні передвиборних кампаній, рівень злочинності, корупція в законодавчій сфері, віра населення у фінансову чесність політиків і довіра до антикорупційної політики, а також рівень запровадження антикорупційної політики.
    джерело: korrespondent.net


Чи порушуються державою права людини під час дії карантину?
Так
Ні
Це є необхідністю