Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


У Європі вважають, що корупція загрожує розвитку демократії в Україні.

30 жовтня, 2007 р.

    Європейська організація Група держав проти корупції (GRECO) при Раді Європи оприлюднила результати дослідження про рівень хабарництва в Україні. За висновком європейських експертів, корупція в Україні становить серйозну загрозу демократії.
    
    Над звітом працювали незалежні експерти з Німеччини, Великобританії, Словаччини та Литви. Вони ознайомилися з українським законодавством у цій сфері та провели низку зустрічей з представниками урядових організацій.
    
    За висновком експертів, корупція в Україні становить серйозну загрозу демократії та верховенству права.
    
    Згідно з звітом GRECO, відповідною базою для реформ у цій галузі може бути проект Президента України На шляху до добропорядності.
    
    Документ містить також 25 рекомендацій щодо подолання корупції в Україні, серед яких, зокрема, створення окремої структури для контролю за втіленням національних антикорупційних стратегій.
    
    Цей орган повинен представляти не лише державні організації, а й громадські, та мати достатній рівень незалежності, аби здійснювати ефективний моніторинг.
    
    Група держав проти корупції відслідковуватиме втілення цих рекомендацій в Україні до кінця 2008 року.
    
    Раніше провідна міжнародна організація з боротьби з корупцією Transparency International також оголошувала результати свого дослідження, відповідно до яких рівень корупції в Україні склав 2,7 пункти, по 10-бальній шкалі, де 0 - максимум, а 10 - відсутність корупції взагалі
    
    Торік цей показник становив 2,8 пункти.
    
    Серед критеріїв формування рейтингу використовуються такі, котрі критично важливі для інвесторів і міжнародних компаній і мають відношення до середовища для функціонування вітчизняного й іноземного бізнесу.
    
    Основними пунктами для дослідження є: бюрократія, корупція в держорганах і судовій системі, у веденні бізнесу, у податковій системі, у бюджетному менеджменті; відмивання грошей, політична корупція, правові гарантії, корупція у фінансуванні передвиборних кампаній, рівень злочинності, корупція в законодавчій сфері, віра населення у фінансову чесність політиків і довіра до антикорупційної політики, а також рівень запровадження антикорупційної політики.
    джерело: korrespondent.net


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю