Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


РОЗБУДОВА АКАДЕМІЧНИХ АСОЦІАЦІЙ В УКРАЇНІ

20 березня, 2004 р.

    Консорціум із удосконалення менеджмент-освіти в Україні у рамках проекту Програми Держдепартаменту США з професійної підготовки та обміну, що здійснюється спільно з Університетом Міннесоти, запрошує до участі у проекті “Розбудова академічних асоціацій в Україні”.
    Проект передбачає налагодження професійної співпраці політологів та економістів-практиків, викладачів та аспірантів з метою створення мереж, що підтримуватимуть фахове спілкування та взаємодію як в Україні, так і за її межами. Професійні асоціації налагодять стабільні взаємозв’язки з подібними асоціаціями у Сполучених Штатах Америки та Європі, а також з кафедрами політології та економіки американських вищих навчальних закладів. У такий спосіб українські асоціації допомагатимуть своїм членам дізнаватися про те, як західні асоціації впливають на реформування навчальних планів, запроваджують нові академічні стандарти, надають акредитацію, здійснюють дослідження, а також сприяють проведенню дискусій, що справляють вплив на формування державної політики.
    Ця діяльність допомагатиме у створенні мережі українських лідерів у сферах економіки та політології, яка надаватиме можливості подальшого професійного розвитку, встановлення тісніших міжнародних контактів.
    Проект, що фінансується Державним департаментом США, здійснюється під керівництвом Центру країн з перехідною економікою Університету Міннесоти, який брав участь у багатьох проектах, що реалізовувалися в країнах Центральної та Східної Європи від початку 1990-х років. Українським партнером є Консорціумом із удосконалення менеджмент-освіти в Україні (CEUME).
    На основі попереднього досвіду застосування спільних, базових підходів до створення нових організацій у країнах Центральної та Східної Європи процес реалізації проекту складатиметься із трьох стадій:
    Перший етап полягатиме у закладенні підвалин проекту. Перші дискусії щодо доцільності створення асоціацій відбулися в Харкові у листопаді 2003 року під час V міжнародної конференції з розбудови менеджмент-освіти. Передбачається продовження дискусій під час регіональних круглих столів для вироблення спільного бачення місії, цілей і форм діяльності асоціацій.
    Другий етап буде присвячено інтенсивному навчанню та стажуванню. Стажування проходитиме у Сполучених Штатах Америки, а навчання відбуватиметься в Україні. Ці два компоненти будуть тісно взаємопов’язані, оскільки від стажерів буде вимагатися сприяння проведенню навчання в Україні, додаючи свої знання та досвід до знань і досвіду американських партнерів. Стажування в США передбачає навчальні зустрічі з американськими викладачами, які мають широкий досвід управління та роботи з професійними асоціаціями у США, налагодження контактів з основними професійними асоціаціями у відповідних сферах спеціалізації стажерів, а також участь у національних та регіональних конференціях цих асоціацій. Програми навчання в Україні складатимуться з коротких навчальних курсів, які охоплюватимуть теми, що є корисними для тих, хто займається розвитком професійних асоціацій.
    Третій етап – створення та супроводження асоціації. У міру реалізації проекту українські учасники, впевненість та уміння яких зростатимуть, перебиратимуть на себе дедалі більшу частку відповідальності за його успішні результати.
    Запрошуємо усіх зацікавлених у створенні і розбудові діяльності академічних асоціацій економістів і політологів зголоситися до робочої групи проекту, яку очолює проф. Збігнєв Бохняж (Zbigniew Bochniarz), директор Центру країн з перехідною економікою Інституту громадських справ ім. Хьюберта Г. Хамфрі в Університеті Міннесоти.
    Останній термін подачі заявок:
    Для Економічних асоціацій
    Раунд 1: 25 березня 2004 року для стажування у серпні 2004 року
    Раунд 2: 30 вересня 2004 року для стажування у січні 2005 року.
    Для науково-політичних асоціацій
    Раунд 1: 25 березня 2004 року для стажування у вересні 2004 року.
    Раунд 2: 31 січня 2005 року для стажування у вересні 2005 року.
    Заповнену форму для участі надішліть, будь ласка, до Консорціуму із удосконалення менеджмент-освіти в Україні за адресою: 01023, Київ, вул. Еспланадна, 28, офіс 7.
    КОНТАКТИ:
    Консорціум із удосконалення менеджмент-освіти в Україні
    01023, Київ, вул. Еспланадна, 28, офіс 7
    Факс: (044) 248 7239, 248 7249
    Електронна пошта: info@ceume.org.ua
    Інтернет-сайт: http://www.ceume.org.ua


Ваша оцінка перспективи вступу України до ЄС:
5 років
10 років
20 років
Ніколи