Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


РОЗБУДОВА АКАДЕМІЧНИХ АСОЦІАЦІЙ В УКРАЇНІ

20 березня, 2004 р.

    Консорціум із удосконалення менеджмент-освіти в Україні у рамках проекту Програми Держдепартаменту США з професійної підготовки та обміну, що здійснюється спільно з Університетом Міннесоти, запрошує до участі у проекті “Розбудова академічних асоціацій в Україні”.
    Проект передбачає налагодження професійної співпраці політологів та економістів-практиків, викладачів та аспірантів з метою створення мереж, що підтримуватимуть фахове спілкування та взаємодію як в Україні, так і за її межами. Професійні асоціації налагодять стабільні взаємозв’язки з подібними асоціаціями у Сполучених Штатах Америки та Європі, а також з кафедрами політології та економіки американських вищих навчальних закладів. У такий спосіб українські асоціації допомагатимуть своїм членам дізнаватися про те, як західні асоціації впливають на реформування навчальних планів, запроваджують нові академічні стандарти, надають акредитацію, здійснюють дослідження, а також сприяють проведенню дискусій, що справляють вплив на формування державної політики.
    Ця діяльність допомагатиме у створенні мережі українських лідерів у сферах економіки та політології, яка надаватиме можливості подальшого професійного розвитку, встановлення тісніших міжнародних контактів.
    Проект, що фінансується Державним департаментом США, здійснюється під керівництвом Центру країн з перехідною економікою Університету Міннесоти, який брав участь у багатьох проектах, що реалізовувалися в країнах Центральної та Східної Європи від початку 1990-х років. Українським партнером є Консорціумом із удосконалення менеджмент-освіти в Україні (CEUME).
    На основі попереднього досвіду застосування спільних, базових підходів до створення нових організацій у країнах Центральної та Східної Європи процес реалізації проекту складатиметься із трьох стадій:
    Перший етап полягатиме у закладенні підвалин проекту. Перші дискусії щодо доцільності створення асоціацій відбулися в Харкові у листопаді 2003 року під час V міжнародної конференції з розбудови менеджмент-освіти. Передбачається продовження дискусій під час регіональних круглих столів для вироблення спільного бачення місії, цілей і форм діяльності асоціацій.
    Другий етап буде присвячено інтенсивному навчанню та стажуванню. Стажування проходитиме у Сполучених Штатах Америки, а навчання відбуватиметься в Україні. Ці два компоненти будуть тісно взаємопов’язані, оскільки від стажерів буде вимагатися сприяння проведенню навчання в Україні, додаючи свої знання та досвід до знань і досвіду американських партнерів. Стажування в США передбачає навчальні зустрічі з американськими викладачами, які мають широкий досвід управління та роботи з професійними асоціаціями у США, налагодження контактів з основними професійними асоціаціями у відповідних сферах спеціалізації стажерів, а також участь у національних та регіональних конференціях цих асоціацій. Програми навчання в Україні складатимуться з коротких навчальних курсів, які охоплюватимуть теми, що є корисними для тих, хто займається розвитком професійних асоціацій.
    Третій етап – створення та супроводження асоціації. У міру реалізації проекту українські учасники, впевненість та уміння яких зростатимуть, перебиратимуть на себе дедалі більшу частку відповідальності за його успішні результати.
    Запрошуємо усіх зацікавлених у створенні і розбудові діяльності академічних асоціацій економістів і політологів зголоситися до робочої групи проекту, яку очолює проф. Збігнєв Бохняж (Zbigniew Bochniarz), директор Центру країн з перехідною економікою Інституту громадських справ ім. Хьюберта Г. Хамфрі в Університеті Міннесоти.
    Останній термін подачі заявок:
    Для Економічних асоціацій
    Раунд 1: 25 березня 2004 року для стажування у серпні 2004 року
    Раунд 2: 30 вересня 2004 року для стажування у січні 2005 року.
    Для науково-політичних асоціацій
    Раунд 1: 25 березня 2004 року для стажування у вересні 2004 року.
    Раунд 2: 31 січня 2005 року для стажування у вересні 2005 року.
    Заповнену форму для участі надішліть, будь ласка, до Консорціуму із удосконалення менеджмент-освіти в Україні за адресою: 01023, Київ, вул. Еспланадна, 28, офіс 7.
    КОНТАКТИ:
    Консорціум із удосконалення менеджмент-освіти в Україні
    01023, Київ, вул. Еспланадна, 28, офіс 7
    Факс: (044) 248 7239, 248 7249
    Електронна пошта: info@ceume.org.ua
    Інтернет-сайт: http://www.ceume.org.ua


Чи підтримуєте ви приватизацію сільгоспземель?
Так
Ні
Треба подовжити мораторій