Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Країна обирає великих українців.

19 листопада, 2007 р.

    Наприкінці минулого тижня країна спостерігала за початком загальнонаціонального проекту "Великі Українці".
    
    «Великі Українці» – принципово новий для українського телебачення проект, який поєднує у собі ток-шоу з інтерактивним опитуванням телеглядачів, а в міжпрограмний період – усіх громадян України щодо місця й ролі видатних державних і політичних діячів, військових, художників, учених, спортсменів, релігійних діячів тощо у національній і світовій історії.
    
    Формат створено BBC, в оригіналі має назву Great Britons («Великі Британці»), ставши не просто новим телешоу, а гучною загальнонаціональною акцією, яку реалізувало телебачення. Успішність проекту забезпечила велику цікавість до нього інших країн, таких як Франція, Німеччина, США, Канада, Фінляндія, Нідерланди, Португалія, Чехія, Болгарія, Південна Африка тощо. У кожній країні проект, так чи інакше, продемонстрував певні особливості суспільства й мислення націй. І в Україні програма має стати резонансною подією загальнонаціонального масштабу та викликати чимало гострих дискусій із приводу того, кого саме слід вважати «великим українцем» та й українцями взагалі.
    
    Програма буде виходити в сезоні 2007-2008 рр. на телеканалі «Інтер» у вигляді декількох ток-шоу. До того ж, у рамках суспільно-політичного проекту «Свобода Савіка Шустера» (прайм, п'ятниця) будуть анонсуватися значущі події в рамках проекту.
    
    Аудиторія, що відібрана за спеціальною соціологічною вибіркою, представляє все населення України та має право голосу під час ток-шоу. Підрахунком голосів як у студії, так і під час «народного голосування» опікуватиметься авторитетна компанія GFK, яка має багаторічний досвід соціологічних і маркетингових досліджень. У студії перебуватимуть члени Великої Ради, яка формується з-поміж авторитетних громадських діячів, представників академічного співтовариства, владик найбільш впливових конфесій.
    
    Вестиме проект журналіст Савік Шустер, відомий своїми публікаціями у західній пресі, програмами на Радіо «Свобода», на телеканалах у Росії та в Україні.
    
    Не має значення, де ти народився чи живеш, і не обов'язково говорити українською, аби називатися великим українцем. Обирати можна будь-кого. Головні критерії величі - моральність, щедрість, волелюбність, розум та хоробрість. Такі умови визначили на першому шоу проекту "Великі українці". І чорних списків людей, які за жодних обставин не можуть називатися великими, в Україні складати не будуть. Хоча в кількох країнах - так робили. Отже правила визначені - тепер усе залежить від нас. Упродовж півроку Україна визначатиме - хто гідний звання "великий українець".
    
    За матеріалами сайтів "Великі Українці" та "Подробности".
    
    Джерело : Великі українці.


Які політичні сили Київщини є найбільш близькими вам?
Батьківщина (Всеукраїнське об'єднання)
Голос (Політична партія)
Європейська Солідарність (політична партія)
Наш Край (політична партія)
Опозиційна платформа - За життя
Радикальна партія О.Ляшка
Слуга народу (політична партія)
Сила і Честь (Політична партія І. Смєшка)
Інша партія
Жодна партія не є близькою мені