Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


16 днів проти насильства над жінками.

10 грудня, 2007 р.

    Кіноклуб Києво-Могилянської Академії та київські активісти Amnesty International в Україні запрошують 10 грудня до дискусії, до Міжнародного дня прав людини, що відбудеться в рамках кампанії «16 днів проти насильства над жінками».
    
    У дискусії братиме участь Марія Алєксеєнко, керівник ВГО «Жіночий консорціум України». Відбудеться показ стрічки Пітера Муллана. Цей фільм відзначений престижними нагородами, зокрема, «Золотим Левом» на Венеційському кінобієнале-2002. (Художній, тривалість 119 хв., англ. мовою, субтитри рос.)
    
    Притулки Святої Марії Магдалени в Ірландії – місце спокути «гріхів» дівчат з заплямованою репутацією. Гріхом могло стати що завгодно: одну з головних героїнь фільму зґвалтував кузен, друга народила позашлюбну дитину, третя просто була надто приваблива. Попадаючи до такого притулку, молоді дівчата опинялися в умовах, близьких до тюремних. Притулки Магдалени утримувалися сестрами милосердя під покровительством католицької церкви. Важка експлуататорська робота в пральних, напівголодне існування, тілесні покарання та постійні приниження як з боку «слуг Божих», так і зовнішнього світу – такою була «спокута».
    
    Ув’язнення були безстроковими. Тисячі жінок провели життя та померли тут. Останній притулок Магдалени в Ірландії було закрито в недалекому 1996 році. Фільм викликав неймовірний гнів Ватикану та звинувачення в «злісній провокації». Тим не менше, в Дубліні розпочала роботу урядова комісія, яке веде слідство стосовно трьох тисяч обвинувачень в зловживаннях організації «Притулки Святої Магдалени». «Сестри Магдалени» – це драма, в якій абсурд та реальність переплелися в тугий клубок, розплутати який зможе людська гідність та почуття здорового глузду.
    
    10 грудня 1948 року ГенАсамблея ООН ухвалила і проголосила Загальну декларацію прав людини. З того часу щорічно світова спільнота відзначає 10 грудня як Міжнародний день прав людини. Стаття 1 цього документу проголошує, що «всі люди народжуються вільними і рівними у своїй гідності і своїх правах».
    
    Захід відбудеться за адресою: вул. Набережно-Хрещатицька, 27
    Довідки: Юлія Нузбан 8 050 98 58 952, Ольга Веснянка 8 050 334 66 04
    Джерело:http://www.civicua.org/
    
    
    


Які політичні сили Київщини є найбільш близькими вам?
Батьківщина (Всеукраїнське об'єднання)
Голос (Політична партія)
Європейська Солідарність (політична партія)
Наш Край (політична партія)
Опозиційна платформа - За життя
Радикальна партія О.Ляшка
Слуга народу (політична партія)
Сила і Честь (Політична партія І. Смєшка)
Інша партія
Жодна партія не є близькою мені