Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


16 днів проти насильства над жінками.

10 грудня, 2007 р.

    Кіноклуб Києво-Могилянської Академії та київські активісти Amnesty International в Україні запрошують 10 грудня до дискусії, до Міжнародного дня прав людини, що відбудеться в рамках кампанії «16 днів проти насильства над жінками».
    
    У дискусії братиме участь Марія Алєксеєнко, керівник ВГО «Жіночий консорціум України». Відбудеться показ стрічки Пітера Муллана. Цей фільм відзначений престижними нагородами, зокрема, «Золотим Левом» на Венеційському кінобієнале-2002. (Художній, тривалість 119 хв., англ. мовою, субтитри рос.)
    
    Притулки Святої Марії Магдалени в Ірландії – місце спокути «гріхів» дівчат з заплямованою репутацією. Гріхом могло стати що завгодно: одну з головних героїнь фільму зґвалтував кузен, друга народила позашлюбну дитину, третя просто була надто приваблива. Попадаючи до такого притулку, молоді дівчата опинялися в умовах, близьких до тюремних. Притулки Магдалени утримувалися сестрами милосердя під покровительством католицької церкви. Важка експлуататорська робота в пральних, напівголодне існування, тілесні покарання та постійні приниження як з боку «слуг Божих», так і зовнішнього світу – такою була «спокута».
    
    Ув’язнення були безстроковими. Тисячі жінок провели життя та померли тут. Останній притулок Магдалени в Ірландії було закрито в недалекому 1996 році. Фільм викликав неймовірний гнів Ватикану та звинувачення в «злісній провокації». Тим не менше, в Дубліні розпочала роботу урядова комісія, яке веде слідство стосовно трьох тисяч обвинувачень в зловживаннях організації «Притулки Святої Магдалени». «Сестри Магдалени» – це драма, в якій абсурд та реальність переплелися в тугий клубок, розплутати який зможе людська гідність та почуття здорового глузду.
    
    10 грудня 1948 року ГенАсамблея ООН ухвалила і проголосила Загальну декларацію прав людини. З того часу щорічно світова спільнота відзначає 10 грудня як Міжнародний день прав людини. Стаття 1 цього документу проголошує, що «всі люди народжуються вільними і рівними у своїй гідності і своїх правах».
    
    Захід відбудеться за адресою: вул. Набережно-Хрещатицька, 27
    Довідки: Юлія Нузбан 8 050 98 58 952, Ольга Веснянка 8 050 334 66 04
    Джерело:http://www.civicua.org/
    
    
    


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю