Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


У Донецьку судді та представники НУО обговорили результати пілотної програми громадського моніторингу судів.

12 грудня, 2007 р.

   
    11 грудня відбувся круглий стіл «Суди та суспільство: працюємо разом для кращого правосуддя», під час якого судді, представники громадських організацій та міжнародні експерти обговорили результати пілотної програми громадського моніторингу судів.
    
    В Донецьку судді та представники громадських організацій обговорили результати пілотної програми громадського моніторингу судів
    
    Відкриваючи круглий стіл, виступили Валентина Лісова, голова Апеляційного суду Донецької області та Девід Вон, керівник проекту USAID «Україна: верховенство права». Вони відзначили важливість громадського моніторингу судів як одного із засобів порозуміння судової гілки влади та громадськості, підвищення довіри до судів з боку громадян.
    
    Як зазначила Юлія Седик (радник з питань права та громадянського суспільства проекту USAID «Україна: верховенство права»), пілотна програма з громадського моніторингу судів здійснювалася у Львові, Харкові, Донецьку, Рівному, Одесі, Києві та АР Крим з лютого по вересень 2007 року. Ці проекти були спрямовані передусім на спостереження у галузі адміністрування судів, обслуговування громадян, доступу до суду, доступу до інформації у суді, на питання судового діловодства, взаємодію судів та ЗМІ, систему адміністративного судочинства, а також моніторинг судових рішень у певних категоріях справ.
    
    Юрій Мухін, керівник проекту громадського моніторингу (всеукраїнська громадська організація «Європейська Асоціація Студентів Права – Україна», м. Донецьк) презентувала результати діяльності своєї організації, що здійснювала моніторингу доступності судів у м. Донецьку, Харкові, Львові, Одесі, Києві, а саме моніторингу адміністрування суду, приміщень, доступності інформації, обслуговування громадян. «Європейська Асоціація Студентів Права – Україна» для моніторингу використовувала візити до суду, спостереження, опитування суддів. Пан Мухін також представив рекомендації, вироблені в результаті такого моніторингу.
    Про результати діяльності своєї організації також розповіла Світлана Франчук (всеукраїнська громадська організація «Міжнародна громадська організація „Дім Свободи – Україна”», м. Київ). Ця організація здійснювала моніторинг системи адміністративних судів, вивчала рівень ефективності адміністративного судочинства через проведення моніторингу діяльності апеляційного адміністративного суду та Вищого Адміністративного Суду України. Також Світлана Франчук озвучила практичні рекомендації щодо поліпшення роботи адміністративних судів.
    
    Володимир Стешенко, директор експертно-консультаційного відділу Інституту прикладних гуманітарних досліджень (м. Харків) представив учасникам круглого столу результати дослідження, що проводилося на території Автономної Республіки Крим та м. Севастополь. Метою дослідження було вивчення стану відносин судів та засобів масової інформації у Криму. Результати дослідження Інститут викликали жваве обговорення серед учасників круглого столу.
    
    Також, в рамках круглого столу відбулося обговорення питань доступу до судів, громадянської участі в судовій реформі, видів взаємодії між громадянським суспільством та судовою системою, судами та ЗМІ. Модеруючи це обговорення, Наталія Петрова, заступник керівника проекту USAID «Україна: верховенство права», зазначила:
    «В першу чергу, мета громадського моніторингу судів – допомогти судам стати більш адекватними потребам громадян. Є питання, що стосуються розгляду справ суддями, а є й суто адміністративні проблеми, що часто створюють негативне враження про суди в цілому.
    
    Зокрема, це питання організації належного обігу та обліку документів про хід справи, приязного та уважного ставлення персоналу суду до потреб громадян, такі елементарні речі, як покажчики розміщення судових залів, різного плану оголошення, і доступність туалетів для відвідувачів суду».
    
    Після закінчення круглого столу учасники також взяли участь в екскурсії до Апеляційного суду Донецької області.
    Круглий стіл «Суди та суспільство: працюємо разом для кращого правосуддя», а також програма громадського моніторингу судів відбулися за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
    
    Джерело: Проект "Україна: верховенство права".
    
    
    


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю